26 Marzec 2017    |    Imieniny obchodzą: Teodor, Emanuela, Larysa
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

Aktualności

info

zywnosc 28 marca

puszek

 

oze - znaki unijne

Bliżyn, dnia 22.03.2017 r.

Szanowni Państwo,

Gmina Bliżyn informuje, że zamierza przystąpić do projektu unijnego realizowanego przy współfinansowaniu ze środków z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa III Efektywna i Zielona Energia, Działanie 3.1 Wytwarzanie i dystrybucja energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

Wstępne założenia zakładają, że projekt polegał będzie na montażu różnych rodzajów instalacji Odnawialnych Źródeł Energii tj. instalacji kolektorów słonecznych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznych zlokalizowanych na budynkach mieszkalnych położonych na terenie Gminy Bliżyn.

Przewidywane dofinansowanie wyniesie maksymalnie do 60% kosztów kwalifikowanych.

Szczegółowy zakres projektu określony zostanie po spotkaniu z mieszkańcami oraz zebraniu wszystkich ankiet.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców na spotkania informacyjne, które odbędą się:

 

SPOTKANIA dot. REALIZACJI PROJEKTU DOFINANSOWAŃ INSTALACJI ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII (OZE)

Lp.

Data

Godzina

Miejsce

1.        

3.04.2017 

1630

Szkoła Podstawowa w Mroczkowie

2.        

3.04.2017

1800

Remiza OSP w Bliżynie

3.        

4.04.2017

1630

Szkoła Podstawowa w Sorbinie

4.        

4.04.2017

1800

Szkoła Podstawowa w Odrowążku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przedmiotem spotkań będzie zapoznanie uczestników z dostępnymi rodzajami OZE, pokazanie ich wad i zalet, zapoznanie z planowanym projektem i zasadami uczestnictwa, omówienie wzoru ankiety i sposobu jej wypełnienia. Ponadto celem spotkania jest również umożliwienia mieszkańcom zadawania pytań specjalistom w dziedzinie OZE.

Dokumenty rekrutacyjne, kryteria i sposób wyboru uczestników zamieszczony zostanie na stronie internetowej Gminy.

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Projekcie

Mariusz Walachnia

Wójt Gminy Bliżyn


Załączniki:

Podstawowe informacje o projekcie

Opisy OZE

deklaracja OZE

deklaracja OZE (format docx)

Ankieta                        Ankieta (format docx)

Regulamin rekrutacji

 

zameczkowe spotkania z poezją

DSCF3071Członkowie Szkolnego Klubu Turystycznego„Wędrowiec” dużymi krokami zbliżają się do zdobycia Korony Gór Świętokrzyskich. Na koncie klubu jest już 17 z 28 szczytów. W zimowych warunkach udało się wejść na dwa szczyty leżące w niezwykle widokowych pasmach Gór Świętokrzyskich. Na początku ferii zimowych wybraliśmy się na wędrówkę z Przełomu Lubrzanki do Świętej Katarzyny, aby zdobyć Radostową, najwyższy szczyt Grzbietu Krajeńskiego.

edkRazem z założycielem Stowarzyszenia WIOSNA – księdzem Jackiem WIOSNĄ Stryczkiem oraz z Męską Stroną Rzeczywistości zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Zapisy na EDK w rejonie Skarżysko-Kamienna ruszyły14 marca. Wszystkie potrzebne informacje i zapisy odbywają się przez stronę internetową: www.edk.org.pl. Naszą wyprawę rozpoczniemy 7-go kwietnia Mszą Świętągodz. o 18-tej w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP (Franciszkanie, ul. Rynek 64),a po Mszy wyruszymy na jedną z dwóch przygotowanych tras: 45km w kierunku Rejowa, lub krótszą - 33 km w stronę Lipowego Pola.

01Od już 40 lat w Polsce oraz 25. lat na terenie naszej gminy organizowany jest przez Państwową i Ochotniczą Straż Pożarną Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem Młodzież zapobiega pożarom. W tym roku w kat. szkół podstawowych zwyciężyła – już po raz trzeci! - Kinga Lisowska (SP Odrowążek – opiekun Danuta Zarzycka), zaś w kat. gimnazjum Kamil Gumulski (opiekun Beata Jabłońska). Nagrody najlepszym wręczyli przewodniczący rady gminy Tadeusz Łyjak i komendant gminny OSP Zdzisław Kuźdub.

 

Podkategorie

 

 

obywatel slidersuwumwsps