13 Grudzień 2017    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9

Aktualności

IMG 0046 Kopiowanie-Dzielcie się dobrem z innymi - mówił dziś do członków Klubu Seniora Emeryt w Bliżynie i ich gości ks. Sylwester Podgórski składając wszystkim życzenia w imieniu księży pracujących w Parafii św. Ludwika. Na dziewiątym już spotkaniu opłatkowo-wigilijnym spotkało się niemal 40. osób a powitała ich przewodnicząca klubu Halina Relidzyńska.

akahol15 grudnia o godz. 8.40 w Szkole Podstawowej w Bliżynie (hol górny) rozpocznie się spotkanie z zawodnikiem Akademii Holistycznej w Skarżysku-Kamiennej Kacprem Fidosem i jego trenerem Krzysztofem Ogłozą. Serdecznie zapraszamy!

01DSCN0118 Kopiowanie7 grudnia TPD Bliżyn z okazji mikołajek z organizowało dla 44 dzieci i młodzieży z terenu gminy Bliżyn i ze Skarżyska-Kamiennej wycieczkę do Warszawy. Jej uczestnicy zwiedzili Warszawę, byli też w Świątyni Opatrzności w Wilanowie. Jednak głównym celem wyprawy była wizyta w Sejmie i spotkanie poseł Marzeną Okła-Drewnowicz.

01IMG 9821 KopiowanieW Zameczku w dniu 7 grudnia odbyła się XI edycja bożonarodzeniowego konkursu recytatorskiego. W sumie w Galerii na parterze zaprezentowało się 39, recytatorów, którzy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Konkurs poprowadziła dyrektor Katarzyna Skarus, a oceny dokonała komisja konkursowa w składzie: Marzanna Godlewska, Urszula Krzemińska i Magdalena Wydra.

01IMG 9534 KopiowanieW Mroczkowie 4 grudnia, z inicjatywy emerytowanych górników Wacława Pejsa i Wiesława Kwapisza świętowano Barbórkę – tradycyjne święto górników. Mszę św. w intencji górników i ich rodzin odprawił ks. proboszcz Krzysztof Sieczka, w wzięli w niej udział licznie mieszkańcy okolicy, a także wójt Mariusz Walachnia, przewodniczący rady gminy Tadeusz Łyjak i dzielnicowy Emil Sadza.

WIGILIJNE STUDIO

koncert swiąteczny2017

01IMG 9477 KopiowanieW sobotni wieczór 2 grudnia w Galerii na parterze bliżyńskiego Zameczku odbył się wernisaż wystawy ceramiki i malarstwa zatytułowana 1 plus 1, którą przygotowali Wiejska Pracownia Ceramiczna Akademia Sztuk Plastycznych Agart oraz nasz GOK. Swe prace zaprezentowało kilku autorów obrazów i kilkunastu wyrobów ceramicznych. Licznie przybyłych powitała dyrektor placówki Katarzyna Skarus, wśród gości byli m.in. radni Tomasz Durlik i Tomasz Pela.

Podkategorie

 

 

obywatel slidersuwumwsps