17 Sierpień 2017    |    Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

       

PRZYSTANEK W SOBÓTCE NA PIEKIELNYM SZLAKU OTWARTY

Wielkość czcionki

pieklo-sobotkaJest jednym z 39. przystanków na liczącym 225 km Piekielnym Szlaku, nowej atrakcji turystycznej naszej gminy, który przebiega przez 6 gmin w województwie świętokrzyskim i 3 w województwie łódzkim. Jego uroczyste otwarcie miało miejsce 21 września i połączone było z poświęceniem obelisku upamiętniającego 140. lecie powstania Sobótki. A już 12 października o godz. 14.00 nastąpi otwarcie drugiego przystanku w Jastrzębi.

 

Uroczystość, którą poprowadziły Katarzyna Skarus i Marzanna Godlewska z bliżyńskiego Zameczku rozpoczęła się od poświęcenia i odsłonięcia obelisku upamiętniającego 140 lecie powstania Sobótki. Następnie ks. proboszcz z Mroczkowa Krzysztof Sieczka poświęcił altanę i miejsce ogniskowe będące elementami szlaku. -Wykonane zostaną jeszcze prace związane z zagospodarowaniem terenu i wybudowany będzie plac zabaw - zapewnił wójt Mariusz Walachnia.
W imprezie plenerowej wzięli udział bardzo licznie mieszkańcy Sobótki i okolicy oraz goście: radni powiatowi Anna Leżańska i Mieczysław Bąk, wójt Mariusz Walachnia z rodziną, przewodniczący rady gminy Jerzy Rams z grupą radnych.
W części artystycznej wystąpili: zespół Sobótka, soliści Dominika Bąk i Wacław Pejas, chór działający przy Klubie Seniora, Zespół Pieśni i Tańca Sorbin, zespół Kuźniczanki, zespół Perły z lamusa, instrumentalno - wokalny z GOK-u Bright Side oraz kapela Bliżej Serca.
Na ognisku można było upiec kiełbaskę oraz skosztować pysznej zalewajki, chleba ze smalcem oraz wypieków przygotowanych przez panie z zespołu Sobótka.


Impreza została sfinansowana w ramach projektu Przystanek przy Piekielnym szlaku obejmujący otwarcie przystanków w Sobótce i Jastrzębi -działanie Lider w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskch na lata 2007-2013.

 

 

 

obywatel slidersuwumwsps