28 Kwiecień 2017    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Ludwik, Paweł
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

       

FESTIWALU ODSŁONA DRUGA

Wielkość czcionki

00-organowa1Od Bogurodzicy poprzez psalmy, muzykę maryjną, cierkiewną do muzyki amerykańskich niewolników z końca XIX wieku będącej źródłem bluesa. A do tego muzyka organowa w wykonaniu Tomasza Piętaka i doskonałe, fachowe poprowadzenie koncertu przez Elżbietę Rokita, dyrektor PSM w Skarżysku - Kamiennej. Tak w skrócie wyglądał niemal dwugodzinny, drugi dzień IX Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Bliżynie.

Uczestników koncertu powitał ks. Tadeusz Mazur, po czym wysłuchaliśmy koncertu Chóru Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego Lira im. Stefana Wasiaka w Warszawie, którym dyrygował Maciej Chmiel.

W niedzielę 5 października o godz. 16.00 zapraszamy do kościoła parafialnego w Odrowążku. Wystąpią Perły Wincentego pod batutą Izabeli Wojcierowskiej. Na organzach zagra Patryk Lipa.

Festiwal odbywa się w ramach projektu Bliżyńskie wydarzenia kulturalne przy Piekielnym Szlaku współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4. Lider Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 

 

obywatel slidersuwumwsps