22 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Kaja, Leon, Łukasz
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9


       

KOLEJNY PRZYSTANEK PRZY PIEKIELNYM SZLAKU OTWARTY

Wielkość czcionki

00-jasW niedzielę 12 października w Jastrzębi oddano drugi w naszej gminy Przystanek przy Piekielnym Szlaku. Wcześniej o tą nową atrakcję turystyczną Gminy Bliżyn wzbogaciła się Sobótka.

Wczorajsze uroczystości połączone  zostały ze 105. leciem powstania tej miejscowości, a okolicznościowe nabożeństwo odprawił proboszcz parafii Bliżyn ks. Stanisław Wlazło. Po Mszy św. altana została uroczyście poświęcona, a jej oficjalnego otwarcia dokonał wójt  Mariusz Walachnia w towarzystwie zaproszonych gości.

 

 

W części artystycznej wystąpiły nasze zespoły ludowe, dzieci z przedszkola w Bliżynie, wokaliści Wacław Pejas i Dominika Bąk, zespół Perły z lamusa, na koniec zagrała kapela ludowa Bliżej Serca. Odbyły się konkursy z nagrodami, można było skorzystać z punktu gastronomicznego.

Imprezę w Jastrzębi oraz wcześniejszą w Sobótce zorganizował Gminny Ośrodek Kultury za środki pozyskane w ramach projektu Przystanek przy Piekielnym Szlaku - organizacja dwóch imprez kulturalnych w Sobótce i w Jastrzębi w ramach Osi 4. Lider Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Więcej w Informatorze.

 

 

obywatel slidersuwumwsps