21 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9


       

TEREN PO BYŁYM TARTAKU WKRÓTCE W SPECJALNEJ STREFIE EKONOMICZNEJ STARACHOWICE

Wielkość czcionki

00-cezarytkaczykNa dzisiejszej sesji rady gminy podjęta została m.in. uchwała w sprawie wyrażenia zgody na włączenie terenów przy ul. Kamiennej w Wojtyniowie po dawnym tartaku do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice. Jak mówił podczas obrad prezes zarządu SSE Cezary Tkaczyk wszelkie formalności, włącznie ze zgodą rządu na utworzenie podstrefy w Bliżynie, powinny zakończyć się w połowie 2015 roku.

 

 

–Z praktyki wynika, że inwestor pojawia się w okresie od 1 do 3 lat – dodał prezes.

SSE obejmuje aktualnie obszar 644 ha. Poza Starachowicami posiada 15 podstref, z tego 10 w województwie świętokrzyskim. Na jej terenie działają tacy potentaci jak firmy MAN BUS, Gerda, Cersanit, Cerrad. Niewątpliwie wejście do gminy poważnego inwestora w sposób zasadniczy wpłynęłoby na lokalny rynek pracy.

W Bliżynie do dyspozycji jest 6,9 ha przy ul. Kamiennej. Może być przeznaczony na działalność przemysłową, usługową lub magazynową. Aby inwestor mógł u nas inwestować i uzyskać ulgi podatkowe, musi zadeklarować inwestycje na poziomie minimum 100.000 euro oraz stworzenie nowych miejsc pracy – co ważne, muszą to być umowy o pracę! –Pierwsze rozmowy z prezesem SSE prowadziłem już w lutym tego roku. Firmie udało się wykupić były tartak od komornika. Ma on wiele zalet. Mamy tutaj miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, teren jest uzbrojony w media, ogrodzony i utwardzony. To dużą szansa na ściągnięcie poważnego inwestora, a tym samym stworzenie miejsc pracy – mówi wójt gminy Mariusz Walachnia.

 

 

obywatel slidersuwumwsps