24 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9


       

KOLEJNE ZAJĘCIA OTWARTE W PRZEDSZKOLU

Wielkość czcionki

00-alesne31 marca w grupue starszej przedszkolaków Leśne Ludki odbyły się kolejne zajęcia otwarte dla rodziców. Organizatorką spotkania była Magdalena Kozłowska. Mimo licznych prac przedświątecznych najbliżsi przedszkolaków znaleźli czas i bardzo licznie przybyli na zajęcia, które dotyczyły oczywiście tradycji wielkanocnych.

 

 

Dzieci po wzajemnym powitaniu w kręgu przystąpiły do różnorodnych działań edukacyjnych. Pani Magda przygotowała bogaty zestaw zadań dla przedszkolaków, mających na celu utrwalenie tradycji i zwyczajów świąt Wielkiej Nocy. Leśne ludki w trakcie zajęć wykazały się wiedzą i umiejętnościami w zakresie rozwiązywania zagadek i krzyżówek, liczenia, dzielenia wyrazów na sylaby i klasyfikowania przedmiotów, a także dużą znajomością tradycji i obrzędów wielkanocnych. Zaprosiły osoby towarzyszące do wspólnej zabawy muzyczno-ruchowej.

Końcowym akcentem spotkania były warsztaty plastyczno- techniczne „Pisanki- jajka malowane”. Uczestnicy ozdabiali jajka różnymi technikami. Powstały przepiękne, barwne, świąteczne pisanki. Zarówno dzieci ,jak i dorośli pracowali z wielkim zaangażowaniem i już nie wiadomo , kto miał ciekawsze pomysły.

Zwieńczeniem twórczej pracy była prezentacja gotowych pisanek, oraz podziękowanie za przybycie i życzenia zdrowych, radosnych, rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy i tradycyjnie mokrego Śmingusa - Dyngusa. 

Alleluja!!! Niech Wszystkim się darzy. Zmartwychwstał Pan - dobrem Nas obdarzy. Alleluja!!!

 

 

obywatel slidersuwumwsps