22 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Kaja, Leon, Łukasz
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9


       

POWIATOWY MARSZOBIEG WIOSENNY JUŻ 20 CZERWCA

Wielkość czcionki

mw-2015-c-rgbOd poniedziałku 15 czerwca br. w Wydziale Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego ruszają zapisy na Powiatowy Marszobieg Wiosenny, który odbędzie się 20 czerwca.

Przypomnijmy: Marszobieg organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej przy współpracy Urzędu Gminy w Bliżynie, Ośrodka Szkoleniowo-Jeździeckiego „Lucky 5 Ranch" w Mroczkowie oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Bliżyn.

Wydarzenie ma na celu popularyzację turystyki aktywnej, propagowanie wśród mieszkańców zdrowego stylu życia, integrację środowiska lokalnego oraz promocję powiatu. Jak już informowaliśmy Państwa trasa Powiatowego Marszobiegu Wiosennego przebiegać będzie przez fragment nowopowstałego min. na terenie Gminy Bliżyn produktu turystycznego, jakim jest "Piekielny Szlak". Impreza będzie więc okazją nie tylko do aktywności ruchowej, ale także do poznania miejsc i atrakcji turystycznych tworzących "Piekielny Szlak".

Uczestnicy marszobiegu wystartują znad bliżyńskiego zalewu, następnie przejdą ok. 8 km trasą "Piekielnego Szlaku" w stronę Zbrojowa, przez Płaczków, w stronę Sobótki, aby ostatecznie dotrzeć do Mroczkowa na pełne atrakcji ranczo - "Lucky 5 Ranch", gdzie dla uczestników przygotowane będą przez organizatorów liczne zabawy, quizy konkursy z nagrodami, niespodzianki rodem z Dzikiego Zachodu oraz poczęstunek.

Dla osób ze wszystkich gmin powiatu skarżyskiego, które zechcą wziąć udział w Powiatowym Marszobiegu Wiosennym, Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej zapewnia bezpłatny transport.

 

 

Plan wyjazdu z poszczególnych gmin:

Łączna (Urząd Gminy) godzina 9.00
Suchedniów (Urząd Miasta i Gminy) godzina 9.15
Skarżysko Kościelne (Urząd Gminy) godzina 9.00
Skarżysko-Kamienna (parking przed Starostwem) godzina 9.30

Planowany powrót - godzina 14.00

Nasi sponsorzy: Instytut Urody "Secret Spa" ul. Orla 5 Skarżysko-Kamienna oraz firma MARMED ul. 1-go Maja 70 Skarżysko-Kamienna.

ZAPISY do udziału w Powiatowym Marszobiegu Wiosennym - w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej, ul. Konarskiego 20 w dniach 15 - 18 czerwca w godzinach 8.00-15.00 oraz 19 czerwca w godzinach od 8.00 – 12.00, telefonicznie – 41 395 30 09 lub osobiście w pokoju 302.

Udział dzieci i młodzieży do 16 roku życia pod opieką osoby dorosłej, natomiast osoby w wieku od 16 do 18 lat powinny posiadać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna.

 

 

obywatel slidersuwumwsps