19 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9


       

DOŻYNKI GMINNE JUŻ 23 SIERPNIA-ZAPRASZAMY !

Wielkość czcionki

dozynki 2015Już po raz trzeci  w dniu 23 sierpnia 2015 r. w Sorbinie zostaną zorganizowane Dożynki Gminne. Organizatorami święta plonów jest Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką, Parafia NSJ w Sorbinie, Urząd Gminy Bliżyn oraz Gminny Ośrodek Kultury w Bliżynie.
Podczas Gminnych Dożynek w Sorbinie zostanie rostrzygnięty „Konkurs na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy". Wieniec, który otrzyma nagrodę główną będzie reprezentować Gminę Bliżyn podczas Dożynek Powiatowych w dniu 30 sierpnia 2015 r. w Skarżysku-Kamiennej. Uroczystości dożynkowe rozpoczniemy o godz. 16.00 Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Sorbinie, po której nastąpi przejście korowodu dożynkowego na plac szkolny , na którym odbędą się oficjalne uroczystości dożynkowe a następnie program rozrwykowy. O godz. 19.15 wystąpi zespół  disco polo - Tarzan Boys.   Więcej informacji na plakacie.
Zapraszamy do udziału w konkursach na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz na najsmaczniejszą potrawę regionalną. Regulaminy konkursowe znajdują się tutaj.

 

 

obywatel slidersuwumwsps