22 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Kaja, Leon, Łukasz
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9


       

POLICYJNY MEDAL DLA WÓJTA

Wielkość czcionki

00-0wojt-medalWójt gminy Mariusz Walachnia znalazł się w grupie 10. osób z terenu województwa świętokrzyskiego wyróżnionych prestiżowym medalem Za Zasługi Dla Policji. To szczególne wyróżnienie je wyrazem wdzięczności Policji za dotychczasową współpracę naszego samorządu w zakresie bezpieczeństwa mieszkańców. Medal wręczony został podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji we Włoszczowie.

 

 

W uzasadnieniu czytamy:

„Pan Mariusz Walachnia powołany został na stanowisko z dniem 31 lipca 2008 roku. W ciągu kilku lat sprawowania urzędu aktywnie współpracował z organami Policji w zakresie zapobiegania popełnianiu przestępstw. Wielokrotnie był inicjatorem działań mających na celu zapobieganiu zjawiskom kryminogennym. W okresie kadencji gmina Bliżyn wielokrotnie udzielała wsparcia finansowego tut. jednostce Policji. Z przekazanych środków pieniężnych zakupiono m.in. sprzęt informatyczny,  dwa policyjne rowery oraz radiowóz. Na wyróżnienie zasługuje fakt, iż każdego roku instytucja kierowana przez Pana Mariusza Walachnię przekazywała środki pieniężne na zakup paliwa do pojazdów służbowych, niejednokrotnie pokrywała koszty badań osób doprowadzanych do policyjnego aresztu jak również dofinansowywała służby ponadnormatywne, przyczyniając się w ten sposób do zwalczania przestępczości oraz poprawy bezpieczeństwa.

Postawa Pana Mariusza Walachni jest potwierdzeniem tezy, że współczesna Policja nie może funkcjonować sama, bez współpracy oraz pomocy ze strony innych podmiotów”.

Medale wyróżnionym i zasłużonym osobom wręczyli Wiceminister Obrony Narodowej, Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach.

Damian Szwagierek

 

 

 

obywatel slidersuwumwsps