00-0maraton01Zajmując 11. miejsce z cazsem 1.14.35 Rafał Czarnecki z Bliżyna okazał się najlepszym z Polaków podczas rozegranego 22 sierpnia XV Półmaratonu Rejów w Skarżysku - Kamiennej. Zawodnicy, których wystartowało około 460. mieli do pokonania trasę o długości 21,096 km. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy oraz zawodniczki z Kenii. W kategorii par małżeńskich najlepsi byli Ilona i Rafał Czarneccy. Gośćmi specjalnymi półmaratonu byli byli olimpijczycy Jacek Wszoła i Władysław Kozakiewicz.

Trasę XV Półmaratonu najszybciej pokonał Robert Mbithi Wambua (Kenia z  czasem 1.03,27, jako drugi metę przekroczył  Haron Sirma (Kenia) – czas 1.04,32, trzeci był Kimayo Hillary Kiptom Maiyo (Kenia.) Najszybciej z kobiet trasę pokonała Rebecca Korin Chipkorir (Kenia) – 1.14,53, druga była  Olga Skrypok (Ukraina) – 1.15,29, trrzecia Dorcus Chesang (Kenia) – 1.17,29
Najlepszy z Polaków  okazał się  Rafał Czarnecki z Bliżyna, pokonał trasę w czasie 1.14,35 zajmując jedenaste miejsce. Najlepszą Polską zawodniczką okazała się mieszkanka Majkowa Katarzyna Domańska, która dystans półmaratonu pokonała z czasem 1.38,08, dało to jej ósme miejsce.

Zdjęcia: skarżysko.24.pl