27 Kwiecień 2017    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

       

CHCĄC ODDYCHAĆ CZYSTYM POWIETRZEM

Wielkość czcionki

00-0aaprzed01Przedszkole w Bliżynie wraz z oddziałem w Mroczkowie przystąpiło do ogólnopolskiej akcji profilaktycznej Czyste powietrze wokół nas. Koordynatorkami programu zostały Magdalena Kozłowska (grupa młodsza), Magdalena Wesołowska (grupa starsza) i Izabela Strachowska (grupa w Mroczkowie).

W ramach akcji 2 grudnia dzieci z obu grup bliżyńskich wraz z opiekunkami przemaszerowały ulicami centrum Bliżyna promując program profilaktyki antynikotynowej. Z barwnymi plakatami, okrzykami i „pozytywnym hałasem” na instrumentach perkusyjnych przedszkolaki promowały zdrowy styl życia, zachęcały przechodniów do zerwania z nałogiem nikotynowym.

Marsz profilaktyczny był doskonałą okazją do zaprezentowania treści programu autorskiego Izabeli Sierko, który realizowany jest w młodszej grupie, a dotyczy m.in. potrzeby dbania o czystość środowiska i powietrza. Apel przedszkolaków spotkał się z pozytywnym odzewem mieszkańców Bliżyna, którzy z ciekawością obserwowali przemarsz i wyrażali ciepłe słowa poparcia. Kampania jest długoterminowa, więc przedszkolaki jeszcze wielokrotnie będą aktywnie „walczyć” o czyste powietrze wokół nas wszystkich, licząc na pozytywne efekty swych działań.

Izabela Sierko

 

 

 

obywatel slidersuwumwsps