00-0aaajax01W dniach 21-22 stycznia w Skarżysku - Kamiennej odbył się II Halowy Turniej  Piłki Nożnej Ferie z Kamienną 2016. W turnieju  udział wzięło 20 drużyn. W kategorii juniorów najlepsza okazała się ekipa Ajax Kościelne, drugie miejsce zajęła drużyna z Bliżyna ulegając w finale zwycięzcy 0:2.

Zanim poznaliśmy finalistów w kategorii juniorów, rozegrane zostały mecze ćwierćfinałowe. W pierwszym spotkaniu Ajax Kościelne pokonał KMT 2:1, w kolejnym ćwierćfinale FC Albatros zremisował z Bliżynem 2:2, o tym kto awansuje dalej decydowały rzuty karne, w których Bliżyn wygrał 3:1. Mortal Kombatanci pokonali Anonim Team  6:3. W ostatnim ćwierćfinale drużyna Okoń wygrała walkowerem z Podstępnymi Wężami 5:0.

Pierwszym finalistą została ekipa Ajax Kościelne, która w półfinale pokonała po serii rzutów karnych Mortal Kombatantów 2:1 (w regulaminowym czasie gry padł wynik remisowy 2:2). W drugim półfinale Bliżyn zmierzył się z drużyną Okoń, do finału awansowali zawodnicy z Bliżyna, którzy pokonali rywali w karnych 2:0 (1:1 w meczu).

Zanim poznaliśmy zwycięzcę w  kategorii juniorów, odbyło się spotkanie o trzecie miejsce, w którym Mortal Kombatanci wygrali z Okoniem 8:1

Zwycięzcą II Halowego Turnieju Piłki Nożnej "Ferie z Kamienną 2016" została drugi raz z rzędu drużyna Ajax Kościelne, która w finale pokonała Bliżyn 2:0. Najlepszym zawodnik w kategorii  junior został Mariusz Grzejszczyk (Ajax Kościelne)

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody, które wręczał prezydent miasta Konrad Kronig.