JakubNiezwykłego zaszczytu dostąpił Jakub Cukrowski z Bliżyna, uczeń Gimnazjum numer 10 w Kielcach. Na zaproszenie prezydenta Polski Andrzeja Dudy, poleciał wraz kilkunastoma kolegami na niedzielny mecz mistrzostw Europy do Francji, gdzie reprezentacja naszego kraju zagrała z Irlandią Północną. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 1:0.

Lot na mecz był nagrodą dla chłopców z Kielc, za wywalczenie przed rokiem mistrzostwa Polski szkół podstawowych. Dwunastka chłopców, która poleciała do Francji, uczęszczała wtedy do Szkoły Podstawowej numer 27 w Kielcach. Wszyscy grali także w Kieleckim Klubie Piłkarskim Korona Kielce. Reprezentujący nasze województwo zespół, prowadzony przez trenera Pawła Czaję, o tytuł najlepszej drużyny naszego kraju walczył w turnieju organizowanym przez Szkolny Związek Sportowy, w czerwcu 2015 roku w Głuchołazach. W fazie grupowej odniósł on wtedy 5 zwycięstw i zanotował remis. W półfinale kielecka drużyna wygrała z zespołem ze Skierniewic 3:1, a w finale pokonała ekipę z Jaworzna 6:0.
Trener Paweł Czaja na łamach „Echa Dnia powiedział: -Do Nicei polecieliśmy z Warszawy prezydenckim samolotem, wraz z głową naszego państwa Andrzejem Dudą. Muszę przyznać, że było to ogromne wyróżnienie. Na stadion Allianz Riviera jechaliśmy wraz z prezydentem pod eskortą tamtejszej policji oraz ochrony Biuro Ochrony Rządu. Spowodowało to, że nasza droga z lotniska na stadion trwała zaledwie 10 minut. Zwykle, jak udało nam się dowiedzieć od kierowcy autobusu, którym jechaliśmy, na przemierzenie tego dystansu potrzebne jest około 35 minut. Mecz oglądaliśmy z centralnej części stadionu. Naprawdę muszę przyznać, że organizacja całego wyjazdu stała na bardzo wysokim poziomie. Na pewno chłopcy zapamiętają ten wyjazd na całe życie. Mam nadzieję, że w przyszłości któryś z nich dostąpi zaszczytu reprezentowania naszego kraju, podczas tak dużej imprezy piłkarskiej - powiedział Paweł Czaja.


Wraz z Pawłem Czają do Nicei poleciała dwunastka zawodników. Byli nimi: Jakub Karyś, Jakub Ojrzyński, Marcin Dziubek, Radosław Turek, Dawid Glibowski, Mateusz Wsułek, Karol Turek, Oskar Bartosik, Jakub Cukrowski, Jakub Rybus, Daniel Szelągowski, Michał Duda. - Informacja, że zostaliśmy zaproszeni na niedzielne spotkanie była dla nas wielką niespodzianką. Samo to, że mogliśmy wraz z prezydentem Polski lecieć na to spotkanie, jego samolotem, było dla nas ogromnym wydarzeniem. Mieliśmy okazję porozmawiania z prezydentem przed i po meczu. Zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i „przybiliśmy piątkę”. Po raz pierwszy mogłem obejrzeć mecz reprezentacji Polski na tak dużym turnieju. Na trybunach była świetna atmosfera. Wszyscy czuliśmy, jakby ten pojedynek rozgrywany był w Polsce. Na pewno to wydarzenie na długo zagości w mojej pamięci. Mamy także pamiątki z tego wylotu. Od pana prezydenta wszyscy otrzymaliśmy koszulki reprezentacji Polski - powiedział Michał Duda, uczeń kieleckiej „dziesiątki”.


Źródło:http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/kielce/a/uczniowie-z-kielc-polecieli-na-mecz-euro-2016-z-prezydentem-andrzejem-duda,10104852/

Jakub

 

informator

    Archiwum

 

sens odpady

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Logo ARR w 1s

CAF w Urzędzie Gminy w Bliżynie

 

2014-10-07 MIR - Banner 300x250

Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej

umws ws baner sipws1

geoportal

wlodawa btn

 

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9

obywatel sliderŚwiętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski