Maraton20 sierpnia na terenie Skarżyska - Kamiennej i Suchedniowa już po raz XVI odbył się Wtórpol Półmaraton Rejów z udziałem 323 biegaczy, w tym 71 z powiatu skarżyskiego. Zawodnicy do pokonania dystans 21,096 km (trasa składała się z dwóch pętli po 10,548 km każda). Limit czasowy dla zawodników wynosił 3 godziny. Wśród nich znalazło się małżeństwo Lidia i Rafał Czarneccy odnosząc znaczące sukcesy, W nagrodę otrzymali vouchery na pobyt w hotelu Jaskółka w Zakopanem.

Najlepszy z Polaków  okazał się  Rafał Czarnecki z Bliżyna, pokonał trasę w czasie 1:14:31 zajmując w klasyfikacji ogólnej piąte miejsce

Imprezie towarzyszyły tradycyjnie "Mistrzostwa Polski par małżeńskich - w tych zawodach mogli startować małżonkowie, którzy złożyli oświadczenie, że pozostają w związku małżeńskim. Tu liczył się czas łączny małżonków. Zwyciężyła para z najlepszym czasem łącznym. Najlepsza okazała się para Rafał i Ilona Czarneccy z Bliżyna (łączny czas 02:50:57), drugie miejsce zajęła para Ewa i Michał Mitka  z Kielc (czas 03:10:08), trzecie para Monika i Przemek Mosiołek ze Skarżyska - Kamiennej (czas 03:17:19)

Organizatorzy przeprowadzili również klasyfikację na najlepszą zawodniczkę i zawodnika z powiatu skarżyskiego. Najlepszą zawodniczką okazała się Monika Mosiołek ze Skarżyska, druga była Lidia Czarnecka z Bliżyna, trzecia Katarzyna Domańska z Majkowa. Wśród panów zwyciężyła Rafał Czarnecki z Bliżyna, drugie miejsce zajął Piotr Chmiel z Mostek , trzecie Zbigniew Dulęba ze Skarżyska.

Gośćmi honorowym  byli Jacek Wszoła oraz brązowe medalistki z Rio w czwórce podwójnej Agnieszka Kobus i Joanna Leszczyńska.