Maraton20 sierpnia na terenie Skarżyska - Kamiennej i Suchedniowa już po raz XVI odbył się Wtórpol Półmaraton Rejów z udziałem 323 biegaczy, w tym 71 z powiatu skarżyskiego. Zawodnicy do pokonania dystans 21,096 km (trasa składała się z dwóch pętli po 10,548 km każda). Limit czasowy dla zawodników wynosił 3 godziny. Wśród nich znalazło się małżeństwo Lidia i Rafał Czarneccy odnosząc znaczące sukcesy, W nagrodę otrzymali vouchery na pobyt w hotelu Jaskółka w Zakopanem.

Najlepszy z Polaków  okazał się  Rafał Czarnecki z Bliżyna, pokonał trasę w czasie 1:14:31 zajmując w klasyfikacji ogólnej piąte miejsce

Imprezie towarzyszyły tradycyjnie "Mistrzostwa Polski par małżeńskich - w tych zawodach mogli startować małżonkowie, którzy złożyli oświadczenie, że pozostają w związku małżeńskim. Tu liczył się czas łączny małżonków. Zwyciężyła para z najlepszym czasem łącznym. Najlepsza okazała się para Rafał i Ilona Czarneccy z Bliżyna (łączny czas 02:50:57), drugie miejsce zajęła para Ewa i Michał Mitka  z Kielc (czas 03:10:08), trzecie para Monika i Przemek Mosiołek ze Skarżyska - Kamiennej (czas 03:17:19)

Organizatorzy przeprowadzili również klasyfikację na najlepszą zawodniczkę i zawodnika z powiatu skarżyskiego. Najlepszą zawodniczką okazała się Monika Mosiołek ze Skarżyska, druga była Lidia Czarnecka z Bliżyna, trzecia Katarzyna Domańska z Majkowa. Wśród panów zwyciężyła Rafał Czarnecki z Bliżyna, drugie miejsce zajął Piotr Chmiel z Mostek , trzecie Zbigniew Dulęba ze Skarżyska.

Gośćmi honorowym  byli Jacek Wszoła oraz brązowe medalistki z Rio w czwórce podwójnej Agnieszka Kobus i Joanna Leszczyńska.

Maraton

Maraton1

Maraton2

informator

    Archiwum

 

sens odpady

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Logo ARR w 1s

CAF w Urzędzie Gminy w Bliżynie

 

2014-10-07 MIR - Banner 300x250

Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej

umws ws baner sipws1

geoportal

wlodawa btn

 

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9

obywatel sliderŚwiętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski