01Cudze chwalicie, swego nie znacie. Takim mottem rozpoczyna się jeden z wierszy śp. Tadeusza Rodaka. Utwory tego poety pochodzącego z Sorbina, jak również wiersze śp. Heleny Kulińskiej, Agaty Karlikowskiej i Danuty Młodawskiej, również pochodzących z Sorbina , Zbrojowa i Nowek, zostały przypomniane na wieczornicy poetyckiej, która odbyła się 4 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej w Sorbinie.

 

 

Wieczornica nosiła tytuł Jesienny bukiet i w taki bukiet zostało przeistoczone miejsce, w którym prezentowane były wiersze.

Prezentowano utwory nie tylko jesienne, ale i religijne, a przede wszystkim sławiące Ziemię nad Kuźniczką, która dla twórców jest szczególnie droga.

Poetki, Agata Karlikowska i Danuta Młodawska zaszczyciły wieczornicę swoją obecnością, a 86 letnia p. Agata zachwyciła słuchaczy recytacją niektórych swoich utworów.

Na spotkanie z poezją przybyli również: wójt gminy Bliżyn Mariusz Walachnia, dyrektor GOK w Bliżynie Katarzyna Skarus, radni, księża: pochodzący z Sorbina ks. kanonik Julian Olejarz i ks. proboszcz parafii NSJ w Sorbinie Sławomir Spychaj oraz mieszkańcy Sorbina, Zbrojowa i Nowek. „Honory domu” pełniła dyrektor SP Sorbin Bożena Święs

 

Poezji recytowanej towarzyszyła również piękna poezja śpiewana prezentowana przez powstały niedawno w Sorbinie zespół „Astra Deo” w składzie: Agnieszka Więckowska, Katarzyna Więckowska, Magdalena Młodawska, Barbara Młodawska, Emilia Młodawska i Ryszard Kucewicz.

 

Recytatorami byli zarówno uczniowie SP Sorbin, jak również dorośli mieszkańcy, którym droga jest nasza Mała Ojczyzna. Recytowali: Jagoda Jarosz, Patrycja Gniwek, Julia Kulińska, Dorota Obara, Bartosz Rozwadowski, Wojciech Kowalczyk i Jakub Solarz oraz Janina Kołek, Halina Fidor i Jolanta Żak.

 

Po chwilach dla ducha przyszła również kolej na „coś” dla ciała, czyli słodki poczęstunek oraz kawę i herbatę, przy których twórcy, goście i widzowie jeszcze długo miło gawędzili o poezji i nie tylko.

 

Spotkanie z poezją zakończyła koncelebrowana msza św. w intencji twórców odprawiona w kościele w Sorbinie.

 

Spotkanie udowodniło, że mieszkańcy Sorbina, Zbrojowa i Nowek nie tylko wiedzą i znają „co posiadają” , ale potrafią to cenić i kultywować. Ciągle odkrywane są również nowe talenty, które, jak sądzimy, godnie zastąpią starszych, tak jak Maria Olejarz, której próbkę zdolności poznaliśmy na wieczornicy.

 

Wieczornicę przygotowała Agnieszka Boczek, nad oprawą muzyczną pracowali Agnieszka Więckowska i Ryszard Kucewicz, a przy pięknych jesiennych dekoracjach pomagali: Renata Młodawska, Anna Melnarzyk i Magdalena Kowalska.

 

Agnieszka Boczek

Zdjęcia: Martyna Sztukiecka

01

02

03

04

05

06

06a

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

informator

    Archiwum

 

sens odpady

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Logo ARR w 1s

CAF w Urzędzie Gminy w Bliżynie

 

2014-10-07 MIR - Banner 300x250

Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej

umws ws baner sipws1

geoportal

wlodawa btn

 

obywatel sliderŚwiętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski