21 Sierpień 2017    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

       

ZESPÓŁ SORBIN JEDZIE DO BĘDZINA NA MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL

Wielkość czcionki

bedzinZespół Pieśni i Tańca Sorbin jako jeden z sześciu wykonawców z regionu zakwalifikował się do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek imienia księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Radom jest jednym z 36 ośrodków eliminacyjnych w Polsce na Białorusi i Ukrainie.

 

 

W niedzielę 18 grudnia w sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej zakończyły się 18. Radomskie Spotkania z Kolędami i Pastorałkami pod hasłem W hołdzie ks. bp. Janowi Chrapkowi. W koncercie galowym wystąpiło 11. laureatów wyłonionych spośród 71. wykonawców przesłuchiwanych przez jury w dniach 14 – 16 grudnia w Domu Kultury Idalin.

Jako pierwszy wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Sorbin z Gminnego Ośrodka Kultury w Bliżynie, który pokazał Widowisko o Józefie. I była to szczęśliwa jedynka, gdyż – poza naszym zespołem – zakwalifikowało się jeszcze tylko 5 wykonawców.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek imienia księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie odbędzie się w dniach 12 -14 stycznia 2017 roku, 15 stycznia 2017 roku- koncert galowy.

bedzin

bedzin1

 

Zdjęcia: echodnia.eu

 

 

 

obywatel slidersuwumwsps