001W Będzinie wczoraj zakończyły się finałowe przesłuchania, dziś Gala finałowa uczestników 23. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Miło nam poinformować, że w kategorii Zespoły Regionalne i Folklorystyczne drugie miejsce zajął Zespół Pieśni i Tańca Sorbin z Gminnego Ośrodka Kultury w Bliżynie i otrzymał nagrodę 2.000 zł ufundowaną przez Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługę

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie, w którym wziął udział Zespół Pieśni i Tańca ”Sorbin” odbył się już po raz 23 . Wzięli w nim udział soliści, duety, schole, zespoły wokalne i wokalno – instrumentalne, chóry oraz zespoły folklorystyczne z całej Polski a także z Białorusi i Ukrainy. Łącznie do Festiwalu zgłosiło się ok. 2 tysięcy podmiotów wykonawczych, co dało przeszło 20 tysięcy osób. Jest to największy tego typu przegląd kolędniczy w Polsce.

Festiwal składał się z dwóch etapów: I etap to eliminacje w Radomiu, gdzie zespól otrzymał nominację do finału w Będzinie, natomiast II etap – to przesłuchania finałowe w dniach 12 – 14 stycznia 2017r..

Należy podkreślić, że w przesłuchaniach finałowych wzięło udział 128 podmiotów wykonawczych, a spośród nich komisja oceniająca wytypowała najlepszych i przyznała nagrody.

Zespół „Sorbin” został zaproszony do udziału w Koncercie Galowym, który odbył się 15 stycznia br. w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu - parafia pw. Nawiedzenia NMP w Będzinie. Tam podczas koncertu została ogłoszona lista laureatów, gdzie nasz zespół zdobył II miejsce ex aequo w kategorii zespoły folklorystyczne i otrzymał nagrodę 2.000 zł ufundowaną przez Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługę

Wcześniej przeszedł eliminacje rejonowe, gdyż Radom, gdzie się one odbyły, był jednym z 36. ośrodków eliminacyjnych w Polsce na Białorusi i Ukrainie. W koncercie galowym wystąpiło 11. laureatów wyłonionych spośród 71. wykonawców przesłuchiwanych przez jury w dniach 14 – 16 grudnia w Domu Kultury Idalin.

Wyjazdy zespołu zarówno do Radomia jak i do Będzina sfinansował Gminny Ośrodek Kultury w Bliżynie.

Halina Fidor

001

002

003

004

informator

    Archiwum

 

sens odpady

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Logo ARR w 1s

CAF w Urzędzie Gminy w Bliżynie

 

2014-10-07 MIR - Banner 300x250

Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej

umws ws baner sipws1

geoportal

wlodawa btn

 

obywatel sliderŚwiętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski