01

W piątek 17 lutego w Zameczku Fundacja Daj Szansę przygotowała Wieczór z piosenką Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Zbyszek Bibera i Jana Markowskiego. Licznie przybyłą publiczność powitała w imieniu Fundacji Joanna Wężyk, muzyków przedstawiła Ula Krzemińska, nasza mieszkanka, stypendystka Fundacji. –Cieszę, że mogę wystąpić przed swoją publicznością, bo przecież ja stąd pochodzę – stwierdził Zbyszek Biber.

Podczas koncertu mogliśmy wysłuchać piosenek autorstwa Jacka Kaczmarskiego - barda kojarzonego z etosem pierwszej Solidarności, wśród nich tak znanych, jak Obława, Nasza klasa, Sen Katarzyny II, Modlitwa czy też najbardziej znanego Mury.  Żywymi brawami publiczność reagowała na każdą z nich. Podczas koncertu Fundacja Daj Szansę prowadziła kwestę na Fundusz Stypendialny Fundacji.

 

Jan Markowski ma 14 lat i jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej Skarżysku-Kamiennej w klasie Włodzimierza Sojki. Obecnie jest uczniem II  klasy Gimnazjum nr 1 w Skarżysku-Kamiennej oraz II klasy Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie gitary dr Pawła Kwaśnego. Jest laureatem 36 konkursów gitarowych - w tym kilku międzynarodowych - odbywających się w Polsce i za granicą. Wśród nich warto wymienić: III miejsce w Konkursie im. Anny Amelii dla Młodych Gitarzystów w Weimarze, dwukrotnie I miejsce w kategorii gitary klasycznej w Internetowym Konkursie Muzycznym w Serbii, czy wyróżnienie I stopnia na II Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im. Fernando Sora we Frydku-Mistku w Czechach. Janek ma za sobą także udział w wielu prestiżowych imprezach kulturalnych, gdzie koncertował i odbierał nagrody (między innymi dwukrotnie odebrał nagrodę ,Talenty Świętokrzyskie" z rąk Marszałka Województwa Świętokrzyskiego). Jan Markowski był dwukrotnym stypendystą Fundacji „Daj Szansę"w Skarżysku-Kamiennej, dwukrotnym stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, podopiecznym Fundacji "Pro Musica Bona" w Krakowie, a obecnie, już po raz trzeci, jest stypendystą Fundacji Teresy Sahakian działającej przy Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Zbyszek Biber jest przyjacielem Fundacji. Był uczestnikiem wielu festiwali i wydarzeń związanych z twórczością i pamięcią Jacka Kaczmarskiego, gdzie zdobywał laury, nagrody i wyróżnienia - m.in. takich jak: Festiwal Piosenki Poetyckiej im J. Kaczmarskiego - Nadzieja W Kołobrzegu, Festiwal "Źródło wciąż bije" w Bydgoszczy, Wojewódzki Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego w Kielcach, Koncerty Pamięci Jacka Kaczmarskiego w klubie Od Nowa w Toruniu, czy Wrocławski Salon Jacka Kaczmarskiego. 

 

Jest również dziennikarzem „Tygodnika Skarżyskiego” i portalu skarzysko24, miłośnikiem sportu, aktywnego wypoczynku i fotografii. Rodzinnie związany z gminą Bliżyn.

01

02

03

04

06

07

08

09

 10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

 29

30

31

 32

33

34

 35

36

informator

    Archiwum

 

sens odpady

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Logo ARR w 1s

CAF w Urzędzie Gminy w Bliżynie

 

2014-10-07 MIR - Banner 300x250

Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej

umws ws baner sipws1

geoportal

wlodawa btn

 

obywatel sliderŚwiętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski