IMG 0677Jakub Solarz z SP Sorbin (opiekun Halina Fidor) jako jedyny w tym roku znalazł się w czołówce eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom. W kat. szkoły podstawowych zajął III miejsce. Drugi rok z rzędu turniej zdominowali uczniowie z Gminy Skarżysko Kościelne.

 

11 kwietnia 2017 w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej odbyły się eliminacje szczebla powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

Oficjalne rozpoczęcie uświetnił swoją obecnością Starosta Skarżyski Jerzy Żmijewski, który życzył uczestnikom trafnych odpowiedzi i znalezienia się w gronie nagrodzonych.

W konkursie wzięło udział 37. uczestników podzielonych na 3 grupy wiekowe: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, reprezentujących wszystkie gminy z terenu powiatu skarżyskiego.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie st. kpt. Marcin Kuźdub oraz mł. bryg. Michał Ślusarczyk. Po zmaganiach związanych z rozwiązywaniem testu, kiedy emocje nieco opadły uczestnicy turnieju zostali zaproszeni przez strażaków na poczęstunek herbatą i pączkami. Natomiast w oczekiwaniu na wyniki i posumowanie turnieju ratownicy z JRG Skarżysko-Kamienna przygotowali dla nich pokaz z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz pokazy sprzętu pożarniczego.

Po krótkim podsumowaniu, w którym głos zabrali Anna Leżańska - Członek Zarządu Powiatu i Nadleśniczy z Nadleśnictwa Suchedniów Piotr Fitas przystąpiono do najprzyjemniejszej części turnieju, czyli wręczenia zwycięzcom okolicznościowych dyplomów oraz wspaniałych nagród rzeczowych. Nagrody ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe. Market Castorama w Skarżysku-Kamiennej, ufundował upominek dla najmłodszego konkursowicza (torba sportowa wraz ze sprzętem sportowym). Każdy uczestnik otrzymał przewodnik po terenach leśnych, które ufundowane zostały przez Lasy Państwowe. Poczęstunek dla uczestników ufundował Carrefour Market w Skarżysku-Kamiennej.

Na zakończenie turnieju Komendant Powiatowy PSP w Skarżysku-Kamiennej bryg. Marcin Machowski podziękował uczestnikom za udział w turnieju, sponsorom za ufundowanie nagród i odczytał nazwiska laureatów tegorocznej edycji konkursu na szczeblu powiatowym w poszczególnych grupach wiekowych.

IMG 0559

IMG 0563

IMG 0568

IMG 0570

IMG 0571

IMG 0583

IMG 0584

IMG 0589

 IMG 0594

IMG 0599

IMG 0600

IMG 0605

IMG 0606

IMG 0612

 IMG 0616

IMG 0629

IMG 0641

IMG 0677

 

informator

    Archiwum

 

sens odpady

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Logo ARR w 1s

CAF w Urzędzie Gminy w Bliżynie

 

2014-10-07 MIR - Banner 300x250

Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej

umws ws baner sipws1

geoportal

wlodawa btn

 

obywatel sliderŚwiętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski