93W dniach: od 8 do 15 lipca 2017 r. dzieci i młodzież z terenu Gminy Bliżyn uczestniczyli w 8-dniowym wyjeździe turystycznym do Włoch, zorganizowanym przez Parafię Rzymsko-Katolicką p.w. Przemienienia Pańskiego w Odrowążku. Powyższy wyjazd odbywał się w ramach zadania publicznego pn.: „Programy profilaktyczne realizujemy oraz zdrowy i aktywny wypoczynek dzieci i młodzieży z terenu Gminy Bliżyn organizujemy", które współfinansowane jest ze środków otrzymanych z Gminy Bliżyn, a jego głównym celem jest przeciwdziałanie alkoholizmowi i przemocy oraz zagospodarowanie czasu wolnego beneficjentów projektu.
Wyjazdowi towarzyszyła długa podróż, po której uczestnicy projektu (korzystając z pięknej, słonecznej pogody) odpoczywali na plaży w San Mauro a Mare (nad Morzem Adriatyckim).
Podczas wspólnej wyprawy dzieci i młodzież odwiedzili miejsca, w których żyli i przebywali Święci: Ojciec Pio (San Giovanni Rotondo), Jan Paweł II (Rzym), Franciszek i Klara (Asyż) – ukazujący ludziom młodym (sobie współczesnym) wyznawane zasady i wartości: jak żyć zachowując wewnętrzną wolność od różnych uzależnień. Dodatkowo w programie wyjazdu znalazło się ważne dla Polaków miejsce, tj. Cmentarz wojskowy na Monte Cassino, a także Wenecja.
Ponadto, dzieci i młodzież brali aktywny udział w realizacji programów profilaktycznych ukierunkowanych na przeciwdziałanie przemocy i wskazywanie negatywnych skutków uzależnień oraz poszukiwanie alternatywnych zajęć (np. wspólne muzykowanie, wspólne wyprawy i spędzanie wolnego czasu).
Realizacja zadania publicznego, łącząc ww. elementy - przyczyniła się do zwiększenia poziomu świadomości wśród młodych mieszkańców Gminy Bliżyn w zakresie uzależnień i ich skutków oraz wskazała, że są inne, aktywne i twórcze sposoby na zagospodarowanie wolnego czasu z pożytkiem, zarówno dla siebie, jak i otaczających nas osób.

 

 

3

6

8

1019

20222529384245

465758616768707274757678798183888993959799

informator

    Archiwum

 

sens odpady

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Logo ARR w 1s

CAF w Urzędzie Gminy w Bliżynie

 

2014-10-07 MIR - Banner 300x250

Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej

umws ws baner sipws1

geoportal

wlodawa btn

 

obywatel sliderŚwiętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski