01W sobotę (29 lipca) na boiskach do siatkówki plażowej przy bliżyńskim zalewie rozegrany został Turniej Siatkówki Plażowej Mikstów Sport Challenge Bliżyn 2017. Organizatorem turnieju było Skarżyskie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich we współpracy z Gminą Bliżyn i z portalem skarzysko24.pl. Patronat honorowy nad cyklem turniejów sprawuje Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Sport Challenge to projekt, którego celem jest organizacja współzawodnictwa sportowego oraz zorganizowanie przedsięwzięć sportowych promujących różne formy aktywności fizycznej połączonych z profilaktyką promującą trzeźwy i bezpieczny sposób spędzania czasu wolnego. Po raz drugi turniej spod znaku SC zorganizowano poza Skarżyskiem - a konkretnie na boiskach do siatkówki plażowej przy zalewie w Bliżynie (było to możliwe dzięki dofinansowaniu działania w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Skarżyskiego w 2017 roku w zakresie sportu). 

Turniej, w którym udział wzięło jedenaście drużyn (min. ze Skarżyska-Kamiennej, Suchedniowa, Stąporkowa, Kielc, Łazisk, Zagnańska, Radomia, Krakowa i Warszawy) rozgrywany był systemem podwójnej eliminacji brazylijskiej (wygrany set do dwóch wygranych setów do 15).  

O tym, że w tym roku rywalizacja będzie bardzo mocna i wyrównana mogliśmy przekonać się już na etapie eliminacji (w których nie brakowało zwycięstw na przewagi). Po kilku godzinach emocjonującej rywalizacji w półfinałach znalazły się drużyny: Olga Niestuj/Michał Błoniarz, Martyna Piotrowska/Wojciech Wojtachnio, Dominika Mackiewicz/Bartłomiej Taranko i team Katarzyna Kozieł/ Gabriel Feldman. W boju o grę o pierwsze miejsce w turnieju para Niestuj/Błoniarz pokonała duet Piotrowska/Wojtachnio 2:1 (15:17, 15:10, 17:15), a team Mackiewicz/Taranko pokonał parę Kozieł/Feldman 2:0 (15:7, 15:6).

Mecz o trzecie miejsce pomiędzy parami: Kozieł/Feldman i Piotrowska/Wojtachnio to bardzo zacięty pojedynek od początku do samego końca. Pomimo ogromnego zmęczenia nie brakowało w tym meczu wielu efektownych obron i mądrych zagrań. Po walce "punkt za punkt" i z wynikiem 22:20 mecz wygrała para Kozieł/Feldman. W finale na piachu stanęły pary: Dominika Mackiewicz/Bartłomiej Taranko i Olga Niestuj/ Michał Błoniarz. Kolejne sety należały zdecydowanie do duetu Mackiewicz/Taranko, który wygrał je (odpowiednio) do 6 i 7, z wynikiem 2:0 w meczu zajmując I miejsce w turnieju.

Ostateczna klasyfikacja:

1 miejsce:  Dominika Mackiewicz/Bartłomiej Taranko (Warszawa)

2 miejsce:  Olga Niestuj/ Michał Błoniarz (Kielce)

3 miejsce:  Martyna Piotrowska/Wojciech Wojtachnio (Zagnańsk)

Pierwsze trzy pary turnieju otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.
Organizatorzy dziękują Gminie Bliżyn i Mariuszowi Walachni - Wójtowi Gminy Bliżyn za pomoc w organizacji Turnieju.

Mariusz Busiek

01 Kopiowanie

07 Kopiowanie

08 Kopiowanie

16 Kopiowanie

19 Kopiowanie

27 Kopiowanie

30 Kopiowanie

31 Kopiowanie

33 Kopiowanie

34 Kopiowanie

35 Kopiowanie

37 Kopiowanie

38 Kopiowanie

 

informator

    Archiwum

 

sens odpady

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Logo ARR w 1s

CAF w Urzędzie Gminy w Bliżynie

 

2014-10-07 MIR - Banner 300x250

Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej

umws ws baner sipws1

geoportal

wlodawa btn

 

obywatel sliderŚwiętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski