1 KopiowaniePromocja albumu pod tym tytułem 22 marca odbyła się w sali konferencyjnej Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej. Zaprezentowano w nim 10. Kół Gospodyń Wiejskich oraz Zespołów Pieśni i Tańca oraz 30. potraw regionalnych z przepisami.  Wśród promowanych były nasze zespoły – Zespół Pieśni i Tańca Sorbin oraz zespół Kuźniczanki.

- To dzięki takim ludziom, nasze dzieci ,wnuki i prawnuki mogą wychowywać się w duchu tej kultury, utożsamiając się z nią, a przez to z naszą Małą Ojczyzną. Niech ta publikacja będzie kolejnym narzędziem w krzewieniu młodym pokoleniom lokalnych tradycji - podkreślał Jerzy Żmijewski, starosta skarżyski. Starosta dziękował wszystkim grupom działającym na terenie powiatu i osobom zaangażowanym w stworzenie publikacji. Przy okazji złożył wszystkim życzenia świąteczne. 
Na łamach albumu zostali zaprezentowani członkowie Kół Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich oraz Zespołów Pieśni i Tańca z terenu powiatu skarżyskiego. Każde z Kół  prezentuje w albumie po trzy regionalne potrawy z przepisami. Album został przygotowany przez Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystki  Starostwa Powiatowego w Skarżysku - Kamiennej. Autorem zdjęć jest Łukasz Wisowaty. Materiały do albumu zbierali Olga Łukomska, Beata Wojciechowska i Łukasz Wisowaty. Album został sfinansowany ze środków promocyjnych budżetu powiatu skarżyskiego.

W albumie „Regionalne Specjały Powiatu Skarżyskiego” z naszej gminy zostały zaprezentowane następujące potrawy: wg receptury ZPiT „Sorbin” – „Geś nieźle nadziana”, „Gryska” i „Kwaskówka kuźnicka” oraz „Kuźniczanek” -  „Kapuściane żeberka”, „Zacierka” i „Dyniowe pierożki”.

Zdjęcia: Zbyszek Biber

2 Kopiowanie

3 Kopiowanie

4 Kopiowanie

5 Kopiowanie

6 Kopiowanie

7 Kopiowanie

8 Kopiowanie

9 Kopiowanie

10 Kopiowanie

1 Kopiowanie

informator

    Archiwum

 

sens odpady

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Logo ARR w 1s

CAF w Urzędzie Gminy w Bliżynie

 

2014-10-07 MIR - Banner 300x250

Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej

umws ws baner sipws1

geoportal

wlodawa btn

 

obywatel sliderŚwiętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski