z23273999VPrzebiegający ulicami Trójmiasta 24. Orlen Maraton Solidarności wygrał Rafał Czarnecki. Wśród kobiet najlepsza była Monika Brzozowska, która na metę dotarła blisko pół godziny po triumfatorze. To już piąty maraton wygrany przez bliżynianina w tym roku.

– Na 90 proc. powrócę na tę trasę w przyszłym roku. Co do tegorocznego startu, to najpierw tempo było spokojne. Narastało ono z biegiem kilometrów. Wiedziałem także, że im bliżej mety, tym temperatura będzie wyższa. Dlatego nie kombinowałem, nie szarpałem, zostawiałem energię na finisz. Rozegrałem ten bieg, jak chciałem – przyznaje Czarnecki na łamach lokalnego dodatku „Gazety Wyborczej”.

Polak aż do 30. km biegł krok w krok z Ukraińcem Dimitrijem Pożewiłowem. Później Czarnecki urwał się rywalowi i dotarł do mety przed nim. Zawodnik z Charkowa był drugi z czasem 2 godziny 33 minuty i 41 sekund. Wśród pięciu najlepszych było jednak aż czterech reprezentantów naszego kraju. Trzeci był bowiem Krzysztof Bartkiewicz, czwarty Krzysztof Garbowski, a piąty Maciej Kosiecki. Panowie dotarli na metę od 12 do 16 minut po zwycięzcy biegu. Co istotne, nie startowali jednak biegacze z Afryki.

z23273999V

informator

    Archiwum

 

sens odpady

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Logo ARR w 1s

CAF w Urzędzie Gminy w Bliżynie

 

2014-10-07 MIR - Banner 300x250

Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej

umws ws baner sipws1

geoportal

wlodawa btn

 

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9

obywatel sliderŚwiętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski