xRadość, uśmiech, zaangażowanie i ogromna ochota do wspólnej zabawy – te słowa najlepiej obrazują atmosferę, jaka zapanowała 20 września w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, gdzie odbywała się druga tura eliminacji regionalnych I Świętokrzyskiego Festiwalu Seniorów. Przybyło na nią aż 280 osób, które zaprezentowały się w czterech kategoriach: taniec, muzyka, teatr/kabaret i literatura. Wśród nich Chór Klubu Seniora z Mroczkowa.

Uczestników artystycznej rywalizacji powitali w imieniu organizatora – Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego – członek Zarządu Piotr Żołądek i radny Sejmiku Grzegorz Gałuszka. – Jesteście dla nas najlepszym przykładem łamania stereotypu, że po zakończeniu życia zawodowego wpada się w próżnię. Pokazujecie na co dzień, angażując się w lokalne inicjatywy, służąc, popartą doświadczeniem radą, pogłębiając wiedzę, korzystając z zajęć artystycznych, tanecznych, ruchowych, że tak nie jest. Życie po 60-tce to nowy etap, druga młodość – zaznaczył Piotr Żołądek.

W I Świętokrzyskim Festiwalu Seniorów wzięli udział mieszkańcy powiatów: kieleckiego, skarżyskiego, starachowickiego i koneckiego, którzy ukończyli 60. rok życia, amatorskie zespoły, działające m.in. przy klubach seniora, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, Domach Pomocy Społecznej, domach i centrach kultury.

x

x1

informator

    Archiwum

 

sens odpady

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Logo ARR w 1s

CAF w Urzędzie Gminy w Bliżynie

 

2014-10-07 MIR - Banner 300x250

Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej

umws ws baner sipws1

geoportal

wlodawa btn

 

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9

obywatel sliderŚwiętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski