Z inicjatywy funkcjonariusz KP Policji w Skarżysku-Kamiennej 26 listopada w Zameczku odbyło się spotkanie w ramach trzeciej edycji projektu „Czad i ogień. Obudź czujność”. Jednak nie tylko o zagrożeniach związanych z sezonem grzewczym rozmawiano podczas spotkania, gdyż spotkanie odbyło się w ramach projektu „Świętokrzyska koalicja seniorów”.

Przybyłych powitała przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów Janina Kołek, po czym Andrzej Gębski ze skarżyskiego inspektoratu ZUS mówił na temat osób podszywających się pod pracowników ZUS. –Nasi pracownicy nigdy nie wychodzą w teren. Wszelkie sprawy załatwiane są na wniosek naszych klientów – mówił.

 

Na temat zagrożeń związanych z sezonem grzewczym mówił st. kpt. Marcin Kuźdub z KP PSP. Zachęcał on do montażu czujników wykrywających dwutlenek węgla oraz do kontroli systemów kominowych, instalacji elektrycznych i gazowych.

Obecni na spotkaniu funkcjonariusze Policji: oficer prasowy KP Jarosław Gwóźdź oraz dzielnicowi st. asp. Emil Sadza i st. asp. Norbert Łoboda dużo mówili na temat sposób oszukiwania osób starszych. Uczulali, aby za każdym razem od obcych osób odwiedzających nasze domy, zawsze żądać okazania legitymacji służbowej. Funkcjonariusze spośród obecnych wylosowali jedną osobę – Marię Płusa z Bliżyna – która bezpłatnie otrzymała czujnik czadu.

Celem kampanii jest upowszechnianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z sezonem grzewczym. Każdy z nas w obliczu zagrożenia czadem i ogniem powinien wiedzieć, jak prawidłowo zachować się, aby się przed nim uchronić.

Czad (tlenek węgla) jest „cichym zabójcą” – jednym z pierwszych objawów zaczadzenia jest ból głowy. Sam czad jest bezwonny i bezbarwny, w wyniku jego działania dochodzi do niedotlenienia organizmu. Zatrucie tlenkiem węgla sprawia, że utrudniony zostaje transport tlenu do płuc. Aby prawidłowo rozpoznać zagrożenie czadem, potrzebujemy specjalnych czujników.

informator

    Archiwum

 

sens odpady

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Logo ARR w 1s

CAF w Urzędzie Gminy w Bliżynie

 

2014-10-07 MIR - Banner 300x250

Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej

umws ws baner sipws1

geoportal

wlodawa btn

 

obywatel sliderŚwiętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski