DSC06082„Szlachetne paczki" dzięki darczyńcom i wolontariuszom są już w rękach najbardziej potrzebujących rodzin.
Wielki finał Szlachetnej Paczki odbył się w weekend (7-8.12). W bazie znalazło się 20 najbardziej potrzebujących rodzin z gminy Bliżyn, które odwiedziło 11 wolontariuszy: Marzena Bartosik, Paweł Bernatek, Magda Włodarczyk, Gosia Łoboda, Patrycja Ołownia, Kinga Nowak, Daniela Domagała, Monika Kozieł, Kasia Lisowska, Renata Ślęzak-Kałuża, Marta Kij. Znaleźli oni czas, by pomagać i ogromną chęć działania, z wieloma pomysłami i wspaniałymi sercami.


Wolontariusze z gminy Bliżyn już po raz trzeci włączyli się w akcję „Szlachetna Paczka". Ich pomoc skierowana była szczególnie do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona. Każda rodzina, która została włączona do projektu, została wybrana przez Darczyńcę.
Rodziny, do których trafiły przygotowane paczki nie prosiły o ekstrawaganckie prezenty. Potrzebowały zwłaszcza żywności, odzieży dla dzieci, zimowych butów i ciepłych kołder. Radość tych wszystkich rodzin jest nie do ocenienia. Trzymiesięczna praca wolontariuszy zwróciła się w ciągu kilku minut. Wzruszały reakcje dzieci, które wcale nie cieszą się najbardziej z zabawek, ale z nowych kurtek, kisielu i cukru, którym będą mogły posłodzić herbatę, a nawet z kolorowych gąbek do zmywania naczyń.
Wolontariusze dziękują Radnym Gminy Bliżyn, wraz z którymi udało im się przygotować paczki dla jednej z potrzebujących rodzin. Składają również podziękowania Panu Janowi Sztabowi, Prezesowi OSP w Mroczkowie, który udostępnił im salę w Straży Pożarnej w Mroczkowie, gdzie mogli stworzyć magazyn i cieszyć się na widok odwiedzających ich tam darczyńców. Wielką atrakcją w tym roku było rozwożenie paczek dla rodzin wozem strażackim, za co również chcą podziękować OSP Mroczków, ale nie zapominają także o Panu Zbigniewie Kotwicy, który również ze szlachetnym sercem pomógł im je rozwozić oraz sołtysom Mroczkowa – Panu Leszkowi Adamczykowi i Górek – Panu Adamowi Misiowcowi.
Ostanie dni były pełne niezapomnianych emocji i euforii dla rodzin, Wolontariuszy i Darczyńców. Akcja w gminie Bliżyn przebiegła pomyślnie i zakończyła się wielkim sukcesem. Wolontariusze są szczęśliwi, że mogli nieść pomoc, bo „Najpewniejszym sposobem, by czuć się szczęśliwym, to sprawić, by ktoś inny był szczęśliwy".


Marzena Bartosik

informator

    Archiwum

 

sens odpady

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Logo ARR w 1s

CAF w Urzędzie Gminy w Bliżynie

 

2014-10-07 MIR - Banner 300x250

Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej

umws ws baner sipws1

geoportal

wlodawa btn

 

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9

obywatel sliderŚwiętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski