28 Kwiecień 2017    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Ludwik, Paweł
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

       

STRAŻACKIE PODSUMOWANIE W POWIECIE

Wielkość czcionki

narada-pspDziś w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku – Kamiennej odbyła się narada roczna, podsumowująca funkcjonowanie jednostek ochrony przeciwpożarowej w powiecie. Wziął w niej udział wójt Mariusz Walachnia, przewodniczący rady gminy Jerzy Rams, komendant gminny OSP Zdzisław Kuźdub oraz prezesi poszczególnych jednostek. Obradom przewodniczył komendant powiatowy Sylwester Hamera.                      

 

W 2013 r. skarżyscy strażacy interweniowali 878 razy co daje średnią 2,4 wyjazdy w ciągu każdego dnia 2013 roku. W porównaniu z rokiem 2012 liczba ta zmalała o 256 wyjazdów. Na tak znaczący spadek ilości wyjazdów w 2013 r. niewątpliwie duży wpływ miała aura. Opóźniająca się wiosna i przez długi okres czasu zalegający śnieg nie sprzyjał wypalaniu traw na nieużytkach. Co przełożyło się na znaczne obniżenie interwencji wiosennych do tego typu zdarzeń. W 2013 do pożarów strażacy wyjeżdżali 440 razy do miejscowych zagrożeń 397. Czterdzieści jeden razy wyjeżdżali do alarmów fałszywych. Ogółem we wszystkich zdarzeniach jakie miały miejsce w powiecie skarżyskim uczestniczyło 1290 zastępów strażackich, angażując w akcjach ratowniczych 5969 ratowników.

Największa liczba zdarzeń miała miejsce w miejscowości Skarżysko-Kamienna gdzie strażacy wyjeżdżali 480 razy (220 do pożarów, 230 do miejscowych zagrożeń, 30 do alarmów fałszywych). W poszczególnych gminach powiatu skarżyskiego sytuacja pod względem interwencji straży pożarnej przedstawiała się w sposób następujący. Najwięcej zdarzeń zanotowano w gminie Skarżysko-Kościelne - 141. Następnie w gminie Suchedniów – 103, w gminie Bliżyn – 96 i gminie Łączna – 58.

 

 

obywatel slidersuwumwsps