21 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9


       

EKIPA FILMOWA W GMINIE BLIŻYN

Wielkość czcionki

odludzie 2Ciemną, nieoświetloną drogą jedzie samochód osobowy, mija kolejne serpentyny, wokół otacza go mroczna, pradawna Puszcza Jodłowa gór świętokrzyskich.
W miejscu w którym niknie zasięg telefoniczny i radiowy, w miejscu w którym człowiek obcuje z dziką i nie ujarzmioną naturą, w miejscu w którym znaleźli się nasi bohaterowie dochodzi do wypadku. Brak pomocy z zewnątrz zmusza poszkodowanych do szukania pomocy na własną rękę. Wchodzą w las..." w ten oto sposób rozpoczyna się nagrywany min. w Gminie Bliżyn film- horror „Odludzie". Historia opowiada o grupie znajomych, którzy po wypadku samochodowym, trafiają do miejsca władanego przez słowiańskie bóstwo.


W dniach 10-11 marca ekipa filmowa gościła na terenie naszej gminy i nagrywała materiał przy Bramie Piekielnej. W filmie znajdą się sceny nagrywane również nad zalewem w Bliżynie.
Pomysłodawcą i producentem filmu jest Łukasz Urban z firmy Łukkfilm. Autorami scenariusza jest dwójka Skarżyszczan – Kornel Danielewicz i Kamil Bernatek. Postępy prac można śledzić na fanpage Facebook:

https://www.facebook.com/odludzie oraz na stronie internetowej www.filmodludzie.pl

 

 

 

 

obywatel slidersuwumwsps