22 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Kaja, Leon, Łukasz
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9


       

KONKURS NA ZNAK NATURY GMINY BLIŻYN

Wielkość czcionki

Już niebawem zostanie ogłoszony konkurs na ZNAK NATURY.

W ramach projektu „Znak Natury – wsparcie gmin w racjonalnym wykorzystaniu zasobów przyrodniczych w zrównoważonym rozwoju obszarów Natura 2000 w zakresie turystyki", dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Liga Ochrony Przyrody Zarząd Główny ogłasza konkurs na Znak Natury gmin wytypowanych do udziału w w/w projekcie:
gmina Bliżyn – woj. świętokrzyskie


 gmina Bolimów – woj. łódzkie
 gmina Górowo Iławeckie – woj. warmińsko-mazurskie
 gmina Kaliska – woj. pomorskie
 gmina Kłaj – woj. małopolskie
 gmina Iłów –woj. mazowieckie
 gmina Nowogard – woj. zachodniopomorskie
 gmina Tarnobrzeg – woj. podkarpackie
 gmina Włocławek – woj. kujawsko-pomorskie
 gmina Złoty Stok – woj. dolnośląskie
Celem konkursu jest wybór Znaku Natury promującego wybraną gminę. W konkursie może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik portalu Znak Natury. W tym celu należy zarejestrować się na stronie internetowej www.znaknatury.lop.org.pl. Dla każdej z 10 gmin wyłonione zostały po trzy gatunki tzw. „naturowe", które najbardziej kojarzą się z daną gminą i Obszarem Natury 2000 położonym na terenie gminy. Z pośród 3 propozycji należy za pomocą sondy (klikając na wybraną ikonę obok wybranego gatunku) wybrać gatunek, który Twoim zdaniem najbardziej związany jest z wybraną gminą. Przed głosowaniem można zapoznać się z „metryczką kandydatów" zawierającą najważniejsze informacje dot. proponowanych gatunków. Gatunek który otrzyma najwięcej głosów zostanie wybrany Znakiem Natury Gminy. Głosować można do dnia 31 lipca 2014 r. Organizator zastrzega sobie prawo do skrócenia bądź wydłużenia terminu zakończenia konkursu.

Znak Natury będzie wykorzystywany jako znak promocyjny gminy. Wizerunek rośliny/zwierzęcia będzie m.in. wykorzystany na materiałach promocyjno-informacyjnych (oferta turystyczna na Portalu, koszulki, naklejki, broszury-przewodniki turystyczne po gminie). Ustanowiony zostanie również Dzień dla Natury 2000, którego symbolem będzie wybrany gatunek.
W konkursie nie przysługują żadne nagrody.

 

KONKURS ZNAK NATURY

 

 

 

obywatel slidersuwumwsps