W dniu 29pilka osp czerwca na boisku Orlik z Mroczkowie rozegrane zostały III Mistrzostwa Gminy Bliżyn Strażaków w Piłce Nożej. Na starcie stanęło 5 jednostek OSP z Bliżyna, Mroczkowa, Nowego Odrowążka, Srobina i Wołowa.  Po kilkugodzinnych zmaganiach okazało się, że zwycięzyła drużyna z OSP w Wołowie.

W dniu 29 czerwca 2014 r. na boisku„Orlik” w Mroczkowie rozegrane zostały III Mistrzostwa Gminy Bliżyn Ochotniczych Straży Pożarnych w piłce nożnej. Na starcie stanęło5 jednostek OSP z Bliżyna, Mroczkowa, Nowego Odrowążka, Sorbina i Wołowa oraz 51 strażaków piłkarzy. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym i trzeba przyznać, że mecze były bardzo zacięte, nikt się nie oszczędzał. W najciekawszym meczu Wołów pokonał Nowy Odrowążek 2:0. Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami oraz okolicznościowymi dyplomami, które osobiście wręczał Mariusz Walachnia – Wójt Gminy Bliżyn, który także uczestniczył w piłkarskich zmaganiach reprezentując strażacką drużynę z Bliżyna. Nagrodę dla najlepszego zawodnika zawodów otrzymał Rafał Kopeć z Mroczkowa. Ponadto zwycięzca zawodów jednostka z Wołowa została wyróżniona nagrodą specjalną, którą ufundował Ireneusz Adamczyk z Mroczkowa. Mecze sędziował i jednocześnie czuwał nad sprawnym przebiegiem zawodów Zdzisław Kuźdub - Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Bliżynie. Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Bliżynie składa tą drogą serdeczne podziękowania Panu Sławomirowi Ferenczowi za udzieloną pomoc w organizacji turnieju.