00-lysica114 lutego uczniowie, rodzice i nauczyciele ze Szkolnego Klubu Turystycznego działającego w Zespole Szkół w Bliżynie wzięli udział w Zimowym Wejściu na Łysicę. Impreza już po raz szósty została zorganizowana przez Klub Turystów Pieszych Przygoda i Klub Górski PTTK Kielce dla upamiętnienia pierwszego zimowego zdobycia Mount Everestu, którego 17 lutego 1980 r. dokonali Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki.

 

 

Bliżyńscy turyści  wyruszyli na trasę z Bielin w mocnym 35. osobowym składzie. Początkowo droga łagodnie wznosiła się wśród świętokrzyskich pól i łąk. W Kakoninie czekała już grupa Klubu Górskiego i tutaj rozpoczęła się wspólna wędrówka przez Puszczę Jodłową na najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich. Wędrowcom cały czas towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, a wraz ze zdobywaniem wysokości warunki robiły się coraz bardziej zimowe. Tuż przed godziną 13.00 wszyscy dotarli do celu. Trasa liczyła prawie 11 km, a na szczyt zdobyło  130 piechurów, którzy swoje spotkanie upamiętnili „rodzinnym” zdjęciem.
Kierownikiem wycieczki był Grzegorz Jędrzejczyk, a w sprawowaniu opieki nad początkującymi turystami pomagały: Elżbieta Kowalik – Szpiech i Irmina Młodawska.
Zdjęcia: Irmina Młodawska, Grzegorz Jędrzejczyk.

 

informator

    Archiwum

 

3

sens odpady

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Logo ARR w 1s

CAF w Urzędzie Gminy w Bliżynie

 

2014-10-07 MIR - Banner 300x250

Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej

umws ws baner sipws1

geoportal

wlodawa btn

 

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9

obywatel sliderŚwiętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski