00-kusokiMatka, dzisiaj kusoki, więc szykuj prazoki – tym zawołaniem Janina Kołek zachęciła dziś uczestników imprezy zatytułowanej Sorbińskie kusoki z Zespołem Pieśni i Tańca Sorbin do aktywnego włączenia się w przygotowany program artystyczny, który był przebogaty. Najpierw pani Janina opowiedziała o tym, jak to kiedyś w Sorbinie, w istniejącej wówczas karczmie, nasi przodkowie kończyli okres karnawału.

 

 

Później grał śpiewał i tańczył zespół Sorbin przy akompaniamencie Dariusza Figarskiego i Ryszarda Kucewicza. W przerwie dzieci oraz ich opiekunowie zwiedzali Izbę Tradycji, gdzie prowadząca dzisiejsze wydarzenie wyjaśniła zainteresowanym maluchom znaczenie i funkcje znajdujących się tam przedmiotów.

Po przerwie wystąpił młodzieżowy zespół ludowy, którym kierują Halina Fidor i Grażyn Kij, a na koniec dzieciaki przy pomocy dorosłych zakasali rękawy i wzięli się do przygotowania ciasta, a następnie pieczenia pączków, faworków, oponek i róż karnawałowych.

Dopisali goście. Przygotowany program oglądali: wójt gminy Mariusz Walachnia, przewodniczący rady Tadeusz Łyjak, jego zastępca Jacek Krzepkowski, radni: Aleksandra Milanowska, Tomasz Pela i Krzysztof Jurek, ks. proboszcz Sławomir Spychaj, dyrektor SP Sorbin Bożena Święs, dyrektor GOK-u Katarzyna Skarus, dyrektor Zespołu Szkół Józef Nowak, prezes TPD Grażyna Kij oraz dzieci, nauczyciele, opiekunowie z przedszkola i szkoły w Bliżynie i Sorbinie oraz grupa dzieci z TPD w Stąporkowie.

Organizatorami tego arcyciekawego wydarzenia byli: gminny oddział TPD z prezes Grażyną Kij, SP Sorbin z dyrektor Bożeną Święs oraz ZPiT Sorbin pod kierunkiem Haliny Fidor.

Pełna relacja w najbliższym wydaniu Informatora.

informator

    Archiwum

 

3

sens odpady

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Logo ARR w 1s

CAF w Urzędzie Gminy w Bliżynie

 

2014-10-07 MIR - Banner 300x250

Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej

umws ws baner sipws1

geoportal

wlodawa btn

 

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9

obywatel sliderŚwiętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski