84 osoby zdobyły tytuł Superpiechura Świętokrzyskiego 2018. Wśród nich znalazło się czworo mieszkańców Gminy Bliżyn: Małgorzata Jędrzejczyk i Kamil Jędrzejczyk z Gilowa (po 419 km „w nogach” – tytuł po raz pierwszy) oraz Monika Ołownia (344 km – 1 tytuł) z Gilowa i Grzegorz Jędrzejczyk (344 km – 3 tytuł), dyrektor Szkoły Podstawowej w Bliżynie.

 

 

Wręczenie statuetek odbyło się w sobotę 10 litopada na zakończenie Rajdu Niepodległości w niezwykle gościnnych progach Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli.
Statuetki otrzymali najwytrwalsi wędrowcy, którzy w bieżącym roku pokonywali trasy długodystansowych rajdów wyszczególnionych w regulaminie. Rekordziści – Bogusław Ciastek z Radomia, Adam Jęczmiński z Kielc, Stanisław Mazur z Oleśnicy-Strzelec i Jacek Żarnowski z Kielc - przewędrowali po 611 kilometrów.

Honorowy tytuł Superpiechura Świętokrzyskiego przyznawany jest od 2007 roku, a pomysłodawcami byli działacze koneckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego z prezesem Wojciechem Paskiem na czele. Kto może taki tytuł otrzymać? - Tytuł „Superpiechura Świętokrzyskiego” nadawany jest osobom, które pieszo pokonały co najmniej 290 kilometrów tras turystycznych podczas imprez ujętych w naszym wykazie – wyjaśnia prezes Wojciech Pasek. - Wyróżnienie nadaje się na pisemny wniosek zainteresowanego złożony do 1 października danego roku w naszym koneckim biurze. W tym roku piechurzy mieli do wyboru aż dziesięć różnych imprez. Rozdanie tegorocznych tytułów miało miejsce w sobotę 10 listopada w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli po zakończeniu koneckiego Rajdu Niepodległości. Okazało się, że aż 84 osoby, w tym 29 pań, przewędrowały regulaminową liczbę kilometrów. W gronie laureatów najwięcej osób to mieszkańcy Kielc – 21. Rekordziści – 6 piechurów zdobyło tytuł po raz 12, czyli we wszystkich edycjach. Wojciech Pasek, prezes koneckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego podsumował tegoroczne wędrówki. Okazało się, że Superpiechurzy Świętokrzyscy pokonali w tym roku 34.844 kilometry. We wszystkich 12 edycjach niemal 231.780 kilometrów. W sumie przyznano 618 tytułów dla 266 osób. Gośćmi wręczenia statuetek Superpiechura Świętokrzyskiego byli Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kiecach i Krzysztof Stachera, naczelnik ze Starostwa Powiatowego w Końskich. Finansowo akcję wspomogli: Świętokrzyski Urząd Marszałkowski i Urząd Miasta i Gminy w Końskich.

Opracowana na podstawie: www.echodnia.eu

gj01

gj02

gj03

informator

    Archiwum

 

sens odpady

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Logo ARR w 1s

CAF w Urzędzie Gminy w Bliżynie

 

2014-10-07 MIR - Banner 300x250

Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej

umws ws baner sipws1

geoportal

wlodawa btn

 

obywatel sliderŚwiętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski