19 Listopad 2017    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9

Aktualności

01IMG 8154 KopiowanieSpotkanie podsumowujące sezon 2017, które odbyło się 18 listopada, dla bliżyńskiej sekcji hodowców gołębi pocztowych nie był udany z uwagi na złe warunki atmosferyczne – loty trzeba było odwoływać, przerywać lub skracać trasy. Poprowadził je prezes sekcji Krzysztof Jedynak, a wśród gości był wójt Mariusz Walachnia. Najlepsze wyniki osiągnęli: Rajmund Mróz, Mateusz i Janusz Buczek oraz Krzysztof Jedynak.

01IMG 8010 KopiowaniePrzestrzeń zamknięta – anaglify – to tytuł wystawy fotograficznej Andrzeja Adamczyka, której wernisaż odbył się dziś w Zameczku. Licznie przybyłych powitała dyrektor Katarzyna Skarus, wśród przybyłych byli rodzina Andrzeja, przyjaciele – fotograficy oraz Anna Leżańska, członek zarządu powiatu, wójt Mariusz Walachnia z małżonką, przewodniczący rady gminy Tadeusz Łyjak oraz zajmująca się promocją i kulturą w urzędzie gminy Marzena Jeżewska.

 

01DSCN9890 Kopiowanie8 listopada odbył się wyjazd integracyjny na Hubertusy do Czarnej na ranczo Ogniste Podkowy. Wzięło w nim udział  45 dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu gminy Bliżyn. Opiekunami grupy byli: z Mroczkowa - Iza Strachowska, z Bliżyna -Grażyna Kij (główny organizator, Maria Krakowiak  i Grzegorz Smardzewski, z Sorbina - Agnieszka Boczek i Halina Fidor - koordynator projektu pt. Zagospodarowanie  czasu wolnego  w gminie Bliżyn w ramach którego odbył się ten wyjazd.

 

aGrzegorz Jędrzejczyk (w sezonie pokonał 369 km na szlakach), dyrektor Szkoły Podstawowej w Bliżynie, został Superpiechurem Świętokrzyskim, a tym samym znalazł się w gronie 87. laureatów z województwa. Tytuł nadawany jest osobom, które pieszo pokonały co najmniej 290 km tras turystycznych podczas imprez ujętych w harmonogramie imprez PTTK. Jest nadawany od 2007 roku.

Na prośbę Naczelnika Urzędu Skarbowego w Skarżysku- Kamiennej publikujemy ulotkę dot. obowiązku przesyłania JPK_VAT przez mikroprzedsiębiorców od 2018 roku.

urzad skarbowy s1

 

Podkategorie

 

 

obywatel slidersuwumwsps