23 Marzec 2018    |    Imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9

Aktualności

01IMG 8244 Kopiowanie22 marca w strażackiej remizie w Mroczkowie odbyło się spotkanie Klubu Seniora na okoliczność zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Nie zabrakło życzeń od licznie przybyłych gości, a obchodzącej niedawno 80. urodziny Krystynie Adamczyk wręczono upominek oraz odśpiewano Życzymy, życzymy… Dodatkową atrakcją dla pań, z okazji minionego Dnia Kobiet, było możliwość skorzystania z zabiegu kosmetycznego – prezentu od Państwa Nawrockich we Stąporkowa.

W dniu 22 marca 2018 r. Urząd Stanu Cywilnego wraz z Dowodami osobistymi i Ewidencją ludności czynny będzie do go. 13.00. Za niedogodności przepraszamy.

IMG 8002 Kopiowanie18 marca w Daleszycach odbył się finał XIV Festiwalu Pieśni Wielkopostnej. Schola Astrra Dei z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sorbinie  pod kierunkiem Agnieszki Więckowskiej zdobyła II miejsce w swojej kategorii i nagrodę pieniężna w wysokości 300 złotych. Finałową, niedzielną galę poprzedziły przesłuchania, które odbyły się 9 i 11 marca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Stąporkowie oraz w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.

DSC 1749 Kopiowanie17 marca w bliżyńskim Zameczku odbył się Kiermasz Wielkanocny. Podczas kiermaszu nabyć można było m.in. palmy wielkanocne, stroiki świąteczne, koronkowe serwetki, pisanki oraz inne ozdoby świąteczne.

 

01P1080936 KopiowaniePrzedszkole Niepubliczne w Bliżynie dba o wszechstronny rozwój swoich wychowanków i ich zainteresowań. Placówka często organizuje kontakty ze sztuką, kulturą i nauką w formie przedstawień teatralnych, imprez kulturalnych, rozrywkowych i spotkań naukowo- badawczych. 15 marca odbyło się niecodzienne spotkanie z muzyką klasyczną.

Podkategorie

 

 

obywatel slidersuwumwsps