21 Sierpień 2018    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9

Aktualności

plakat Sorbin

 

REGULAMIN KONKURSU NA NAJSMACZNIEJSZĄ POTRAWĘ REGIONALNĄ

 

§1. Celem konkursu jest kultywowanie i popularyzacja tradycji kulinarnych ziemi bliżyńskiej i regionu świętokrzyskiego oraz kształtowanie i poszerzenie zainteresowań sztuką kulinarną a ponadto kształtowanie umiejętności wykonania potraw nawiązujących do tradycji świętokrzyskich.

 

01Za nami V Festyn Parafialny w Mroczkowie. Wyjątkowy, ze względu na frekwencję oraz atrakcje, które czekały na jego uczestników. Przybyłych powitał ks. proboszcz Krzysztof Sieczka, wśród obecnych byli m.in. wójt gminy Mariusz Walachnia, przewodniczący rady gminy Tadeusz Łyjak, z czasem dotarli radni powiatowi Anna Leżańska i Mieczysław Bąk oraz grupa radnych. Wydarzenie poprowadziła Katarzyna Skarus.

 

01 Kopiowanie15 sierpnia w Skarżysku Kościelnym odbyła się 10. edycja Festynu Parafialnego pod hasłem „Postaw na Rodzinę”. W części artystycznej wystąpił ZPiT „Sorbin”, który podbił skarżyską publiczność. Zespół wystąpił pod kierunkiem Haliny Fidor, jego opiekunem artystycznym jest Dariusz Figarski. Akompaniował on zespołowi na akordeonie, a pomagali mu Edward Orłowski (skrzypce) oraz Ryszard Kucewicz (bębenek).

z23273999VPrzebiegający ulicami Trójmiasta 24. Orlen Maraton Solidarności wygrał Rafał Czarnecki. Wśród kobiet najlepsza była Monika Brzozowska, która na metę dotarła blisko pół godziny po triumfatorze. To już piąty maraton wygrany przez bliżynianina w tym roku.

01W dniach 9 – 12 sierpnia 2018r. schola ASTRA DEI z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sorbinie gościła w słowackiej miejscowości Seciankyna zaproszenie tutejszego burmistrza Józefa Deaka.

Podkategorie

 

 

obywatel slidersuwumwsps