15
października został oficjalnie oddany do użytku odcinek drogi o długości niemal 450 m od mostu na rzece Kobylance do ul. Zafabrycznej w Bliżynie. Uczestniczyli w tym wydarzeniu przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Skarżyskiego, Gminy Bliżyn oraz wykonawcy. Całość prac kosztowała 480 tys. zł.
Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza mieszkanki Bliżyna i okolic w dniach 30-31 października 2014 r. na:
* bezpłatne badanie piersi - mammografię (50-69 lat) (przysługujące co 24 miesiące)
* bezpłatne badanie cytologiczne (25-59 lat) (przysługujące co 36 miesięcy)
wykonywane w nowoczenym cytomammobusie stacjonującym przy Ośrodku Zdrowia
Kontakt telefoniczny: 661 911 300
Około 60. osób zrzeszonych w Klubach Seniora w naszej gminie spotkało się wczoraj w remizie strażackiej w Bliżynie na okoliczność Dnia Seniora. Przybyłych seniorów oraz gości powitała Halina Relidzyńska. Była pogadanka historyczna, życzenia od zaproszonych gości, występy artystyczne. Odśpiewano również seniorom "200 lat".
Halina Fidor i Agnieszka Więckowska napisały projekt, dzięki któremu oddział przedszkolny Szkoły Podstawowej w Sorbinie został kompleksowo zmodernizowany za 86.000 zł pozyskane z PO Kapitał Ludzki. Do tego dołożyli się Bank Spółdzielczy w Suchedniowie, firma Nofar, Gmina Bliżyn, Zdzisław Rejman, Stanisław Boczek oraz Tomasz Kołek. Dziś uroczyście przecięta została wstęga.