20 listopada w bliżyńskim przedszkolu samorządowym odbyła się ważna uroczystość. Przedszkolacy z grupy Leśne Ludki w licznie 19. oraz Jagódki, których jest 17., przez dyrektora placówki Józefa Nowaka zostało pasowanych na przedszkolaka. Oprócz dużej liczny rodziców w tym ważnym dniu towarzysyzli im m.in. członek zarządu powiatu Anna Leżańska i wójt gminy Mariusz Walachnia.
15. lat temu z inicjtywy ks. Edwarda Mosioła w Sorbinie najpierw powstał chór, który z czasem przyjął nazwę Zespół Pieśni i Tańca Sorbin. Od tego czasu zespół odnotował 422 występy w gminie, powiecie, województwie, kraju oraz za granicą odnosząc liczne sukcesy. W sobotę 21 listopada odbyły się uroczystości jubileuszowe, które rozpoczęto mszą św. koncelebrowaną przez czterech kapłanów.
Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego składam Państwu - pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bliżynie serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za wysiłek, odpowiedzialność i trud codziennej pracy wnoszonej w pomoc osobom potrzebującym. Pomoc, jaką niesiecie drugiemu człowiekowi jest ciężką pracą, bo oznacza codzienne stawianie wobec ludzkiego bólu, bezsilności, krzywdy, uzależnienia i bezradności.
Zawodowo życzę Wam zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy, a osobiście pomyślności w życiu osobistym i wielu powodów do radości.
Wójt Gminy
Mariusz Walachnia
Przewodniczący Rady Gminy
Tadeusz Łyjak
14 listopada członkowie bliżyńskiej sekcji Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych podsumowali tegoroczny sezon. Była to okazji do uhonorowania pucharami, dyplomami i medalami najlepszych, a dokonali tego wójt gminy Mariusz Walachnia, prezes naszej sekcji Krzysztof Jedynak, sekretarz sekcji Rajmund Mróz oraz przedstawiciel ZO z Kielc Kamil Żelazny i ze Skarżyska Wiesław Łasek.