14 czerwca przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury w Bliżynie z Dyrektorem Piotrem Stefańskim gościli w Muzeum Wsi Kieleckiej na wernisażu wystawy „Od garnka do figurki” autorstwa Emilia Pstrągowska. Wystawa opowiada o ceramice ludowej Kielecczyzny, i jest na niej wiele eksponatów stworzonych przez twórców z naszej gminy.
Ważnym dla nas elementem wernisażu było uhonorowanie wspomnieniem i minutą ciszy zmarłego niedawno mistrza Jarosława Rodaka.
Zachęcamy do odwiedzenia Skansenu i obejrzenia wystawy! Można dostrzec tu, jak duże znaczenie dla garncarstwa regionu mają nasze ośrodki - Rędocin, Mroczków, Sobótka.
W dniu 14 czerwca na boisku w Ubyszowie odbyła się kolejna edycja Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych z udziałem wszystkich pięciu naszych jednostek. Otwarcia zawodów dokonali wójt gminy Mariusz Walachnia i komendant gminny OSP Zdzisław Kuźdub.
Na placu przy szkole w Sorbinie odbyło się wydarzenie, które było połączeniem jubileuszu 25-lecia działalności Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Nad Kuźniczką oraz festynu zatytułowanego „Wakacje tuż, tuż…”. Była to doskonała okazja nie tylko do wspomnień i podsumowań, ale także do doskonałej zabawy integrującej lokalną społeczność.
W dniu 13 czerwca nad zalewem bliżyńskim odbył się finał województwa świętokrzyskiego dziewcząt Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving. Rozgrywki minisiatkówki plażowej odbywają się w randze Mistrzostw Polski i objęte są honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Od porannych godzin do wieczora na boiskach rywalizowały drużyny z całego województwa.