gzp2022

Zarząd Gminny Związku OSP RP w Bliżynie oraz Wójt Gminy Bliżyn Mariusz Walachnia informują, że w dniu 28 sierpnia (niedziela) o godz. 9:00 na terenie przyległym do bliżyńskiego zalewu odbędą się Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Bliżyn. W zawodach udział weźmie łącznie 7 drużyn, w tym dwie drużyny młodzieżowe i jedna kobieca. Zawody sędziować będzie komisja sedziowska wyznaczona przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej. Duże przeżycia i emocje gwarantowane. Zapraszamy wszystkich sympatyków sportu pożarniczego.

01 KopiowanieTo już dekada, odkąd w Odrowążku Parafia pw. Przemienienia Pańskiego organizuje wspaniałe festyny integracyjne. W tym roku wydarzenie połączone było z jubileuszem 10-lecia działalności Parafialnej Orkiestry Dętej. Wspaniałe koncerty trzech orkiestr, występy młodych artystów, degustacja regionalnych potraw, loteria fantowa, a na koniec doskonały koncert zespołu „Sufler” Marka Werensa. Słowem – zabawa doskonała, do której dołączyli uczestnicy pielgrzymki ze Starachowic na Jasną Górę.

01Mieszkanka Sorbina, Pani Helena Boczek, skończyła 105 lata! To najstarsza mieszkanka w Gminie Bliżyn i w Powiecie Skarżyskim oraz w regionie. W niedzielę 7 sierpnia Mszę św. w intencji Jubilatki odprawił ks. proboszcz Marek Senderowski, który po nabożeństwie złożył pani Helenie życzenia. Uczyli to również: poseł Marzena Okła-Drewnowicz, wicestarosta Anna Leżańska,  wójt gminy Mariusz Walachnia wraz z radnym Józefem Dąbrowskim i zastępca kierownika USC Luizą Jurczyk-Kutryb, członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Sorbin”, ks. senior Julian Olejarz, mieszkańcy Sorbina. W imieniu Jubilatki uczestnikom nabożeństwa podziękowała córka pani Heleny - Janina Kołek.

                                                              W dniu 7 sierpnia 2022 roku

                                                                  105. urodziny obchodzi mieszkanka naszej gminy

6004 3Pani Helena Boczek

z tej okazji czcigodnej jubilatce
składamy
wiązankę najpiękniejszych życzeń: długich lat życia,
dobrego zdrowia i sił, pogody ducha,
kolejnych dni, miesięcy i lat z uśmiechem na twarzy
w otoczeniu kochających osób.

Mariusz Walachnia - Wójt Gminy Bliżyn
Jacek Krzepkowski - Przewodniczący Rady Gminy

01 Kopiowanie30 lipca 2022 roku na boisku nad zalewem  odbyła się I edycja Turnieju Uninet Beach Volleyball ‘2022. W kategorii MIXty zmierzyły się ze sobą 15 par w systemie brazylijskim. Zwyciężyła drużyna z Krakowa przed ekipą z Lublina i Łodzi. Najlepszą zawodniczką została Agnieszka Krawczyk, zawodnikiem Adam Chrzanowski. Nagrody, puchary, medale i  nagrody pieniężne wręczył wójt gminy Mariusz Walachnia.

Nr rachunku bankowego (Konto do opłat różnych):
31 8520 0007 2001 0010 5688 0001
Urząd Gminy Bliżyn BS Suchedniów o/Bliżyn

Nr rachunku bankowego (Konto do opłat zagospodarowanie odpadami (śmieci))
84 8520 0007 2004 0010 5688 0061
Urząd Gminy Bliżyn BS Suchedniów o/Bliżyn


obywatel slider
Świętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski