0112 grudnia w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku - Kamiennej uroczyście przekazano do służby nowy, ciężki wóz bojowy marki Scania, który kosztował prawie 1,2 mln zł. Odsłonięto również tablicę pamiątkową twórcy  w 1899 roku straży ogniowej osady Kamienna Janowi Witwickiemu, odbyło się też świąteczne spotkanie opłatkowe.

IMG 8241 KopiowanieUczniowie z naszych szkół 11 grudnia uczestniczyli w artystycznym programie profilaktyki „Idź pod prąd”. Warsztaty prowadził instruktor terapii uzależnień, autor wielu książek i programów profilaktycznych Leszek Korzeniecki wspierany muzycznie przez rapera Emenzino, czyli Marka Neuman.

1Pracowity dzień za nami, jak to na okres przedświąteczny przystało. 974 -  to magiczna liczba, gdyż pobity rekord upieczonych i udekorowanych pierników. Akcja „Świąteczne pierniki” rozrasta się ku mojej wielkiej radości. 7 grudnia w remizie OSP Wołów piekliśmy pierniczki trzeci rok z rzędu z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą z Wołowa, a  chłopcy   z MDP z Bliżyna towarzyszyli nam  pierwszy raz.

0101Nie przeszkodziła mu daleka podróż z Laponii ani braku śniegu. Oczekiwany przez cały rok z utęsknieniem przez dzieciaki Święty Mikołaj 6 grudnia o godz. 18.00 dotarł do Wołowa, gdzie w remizie OSP obdarował najmłodszych okazałymi paczkami, które ufundowały wicestarosta Anna Leżańska i radna Małgorzata Zep. W międzyczasie zabawę dla dzieci i dorosłych poprowadziła Marzanna Godlewska przy pomocy śnieżynki Agnieszki.

informator

    Archiwum

 

3

sens odpady

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Logo ARR w 1s

CAF w Urzędzie Gminy w Bliżynie

 

2014-10-07 MIR - Banner 300x250

Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej

umws ws baner sipws1

geoportal

wlodawa btn

 

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9

obywatel sliderŚwiętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski