Najmłodsi członkowie OSP Wołów pokazali już po raz drugi wielkie serca. W ramach akcji charytatywnej 8 grudnia wspólnie ze swymi opiekunami upiekli aż 700 pierników. -Uzyskane z ich sprzedaży pieniądze zostaną przeznaczone w połowie na rzecz Kryspina Bąka z Brześcia, chłopca, który przeszedł przeszczep serca oraz na zorganizowanie ferii zimowych – mówi miejscowa radna Małgorzata Zep, jedna z inicjatorek akc
7 grudnia 11 par małżeńskich świętowały Jubileusz 50.lecia pożycia małżeńskiego, trzy kolejne Diamentowe Gody. Przybyłych na uroczystość Jubilatów członków ich rodzin, a także wójta gminy Mariusza Walachnię i przewodniczącego rady gminy Jacka Krzepkowskiego powitała kierownik USC Luiza Jurczyk-Kutryb. Wójt wręczył Jubilatom „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie”, a kwiaty przewodniczący.
Gnminny Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Bliżynie zaprasza na "Ferie z TPS" w dniach od 14 do 18 stycznia w Zawoi. Szczegóły na plakacie.
23 sierpnia 1888 roku erygowana została parafia filialna w Bliżynie, a status aamodzielnej parafii uzyskała dekretem bp Mariana Ryxa 25 listopada 1919 roku. W ramach przygotowań do obchodów 100.lecia Parafii w dniu 9 grudnia o godz. 15.00 - w ramach Parafialnych Spotkań z Historią, Poezją, Sztuką i Muzyką - na sesję naukową, którą uświetni występ scholi Astra Dei z Sorbina. Program w załączeniu:
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci - Oddział Gminny Bliżyn zorganizowało w dniu 30 listopada wyjazd andrzejkowo - mikołajkowy dla 33. dzieci i młodzieży z terenu gminy do Teatru Muzycznego w Łodzi na musical pt. „Madagaskar”. Muzyka, taniec, kostiumy, scenografia, gra świateł - wszystko to sprawiło, że spektakl wszystkim bardzo się podobał.
29 listopada br. odbyła się II w kadencji sesja Rady Powiatu Skarżyskiego. Podczas obrad radni wybrali starostę skarżyskiego, którym został Artur Berus. Wybrano również na wicestarostę Annę Leżańską oraz dwoje członków zarządu powiatu: Katarzynę Bilską i Tadeusza Bałchanowskiego. W sesji uczestniczyli wójt gminy Mariusz Walachnia i przewodniczący rady gminy Jacek Krzepkowski.
29 listopada w Szkole Podstawowej w Sorbinie podsumowano projekt pod nazwą "Zajęcia pozalekcyjne sposobem na życie", który był realizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi "Nad Kuźniczką" w Sorbinie od września do listopada 2018 roku. Jego koordynatorem była Halina Fidor, a w posumowaniu – poza uczniami, rodzicami i nauczycielami, wzięli udział wójt gminy Mariusz Walachnia, dyrektor SP Bliżyn Grzegorz Jędrzejczyk i SP Sorbin Henryk Żak, kierownik GOPS Zofia Nowak-Walachnia, prezes TPD Grażyna Kij, przewodnicząca Rady Rodziców Monika Solarz, prezes Towarzystwa Agnieszka Ślusarczyk, członkowie GKRPA Beata Żak i Monika Łukomska.