21 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9


       

DOŻYNKI GMINNE W SORBINIE

Wielkość czcionki

01-dozynkiTegoroczne aura w naszym regionie nie sprzyjała zarówno zbiorom plonów przez rolników, jak i świętowaniu końca żniw, czyli polularnych dożynek. Mimo zmiennej aury Dożynki Gminne w Sorbinie były udane. Rozpoczęły się one Mszą św. w kościele parafialnym w Sorbinie, po której korowód dożynkowy przeszedł na plac obok szkoły, gdzie starostowie dożynek - Danuta i Henryk Młodawscy z Nowek chleb z tegorocznych zbiorów przekazali na ręce wójta Mariusz Walachni, który wraz z przewodniczącym rady gminy Jerzym Ramsem obiecał dzielić go sprawiedliwie.

 

 

Mszę św. sprawował ks. proboszcz Sławomir Spychaj. Festyn Dożynkowy poprowadziła Katarzyna Skarus, a po ośpiewaniu wieńcy nadszedł czas na program artystyczny. Wystąpił zespół disco polo VERDIS, zespoły Ludowe Sorbin, Sobótka, Kuźniczanki oraz Wacław Pejas, a także solistki GOK-u: Katarzyna Połeć, Dominika Bąk i Ania Witkowska. Nie zabrakło licznych konkursów, a na koniec zagrał zespół Braid Side.

Projekt „Bliżyńskie Wydarzenia kulturalne przy Piekielnym Szlaku” współfinansowany  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

logo małego projektu
Więcej w najbliższym wydaniu "Informatora".

 

 

obywatel slidersuwumwsps