01 KopiowanieTego samego dnia, co w Nowkach, odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP Sorbin, największej pod względem liczby członków jednostki w gminie. Po 33. latach, w związku z objęciem mandatu radnego, z funkcji prezesa, przynajmniej do czasu rozstrzygnięcia Wojewody Świętokrzyskiego, rezygnację złożył prezes Józef Dąbrowski, który został honorowym prezesem.

01W 1969 roku powstała Ochotnicza Straż Pożarna w Nowkach. O tym m.in. oraz o planach na ten rok mówiono podczas zebrania sprawozdawczego, które odbyło się 16 lutego. Gośćmi zebrania byli: wójt gminy Mariusz Walachnia,  przewodniczący rady gminy Jacek Krzepkowski, komendant powiatowy PSP bryg. Marcin Machowski, komendant gminny Zdzisław Kuźdub radny Józef Dąbrowski i sołtys Zuzanna Krzepkowska.

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na ciekawy i oryginalny projekt motywu/ maskotki/ znaku rozpoznawczego (symbolu) „Piekielnego Szlaku” - szlaku wiodącego przez najciekawsze, najcenniejsze i najpiękniejsze miejsca 9 gmin z obszaru „LGD – U ŹRÓDEŁ” (6 gmin woj. świętokrzyskiego i 3 gminy woj. łódzkiego).
„Piekielny Szlak” to licząca blisko 225 km długości trasa turystyczna poprowadzona przez tereny dziewięciu gmin z terenu powiatów: skarżyskiego, koneckiego i opoczyńskiego, łącząca największe atrakcje turystyczne tego obszaru i umożliwiająca turystom dotarcie do miejsc owianych legendami nawiązującymi do sił nadprzyrodzonych. Na trasie szlaku, który łączy miejscowości Piekło i Niebo, nie brakuje licznych rezerwatów i pomników przyrody, muzeów techniki i miejsc związanych z odlewnictwem, a także zabytków sakralnych oraz miejsc idealnych do aktywnego wypoczynku i rekreacji.
Właśnie ogłoszony konkurs plastyczny na projekt motywu/ maskotki/ znaku rozpoznawczego (symbolu) szlaku turystycznego „Piekielny Szlak”, który będzie wykorzystywany w procesie budowy marki “Piekielny Szlak”, a także w procesie promocji szlaku, promocji produktów i usług lokalnych związanych ze szlakiem.
Przede wszystkim liczy się pomysł.

013 lutego w Mroczkowie odbyły się uroczystości patriotyczne upamiętniające 75. rocznicę pacyfikacji członków rodzin Janasów i Dobrowolskich oraz poległych w walce partyzantów ze zgrupowania „Robota” Stefana i Zygmunta Majewskich oraz 72. rocznicę mordu dokonanego przez UB na Marianie Jandule.

01 Kopiowanie2 lutego odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP Wołów, które otworzył prezes Dariusz Sitko, a poprowadził Zdzisław Kuźdub, komendant gminny strażaków ochotników. Wśród gości byli: wójt gminy Mariusz Walachnia, przewodniczący rady Jacek Krzepkowski, komendant powiatowy PSP bryg. Marcin Machowski oraz radna Małgorzata Zep i sołtys Monika Sokołowska.

IMG 2927Od 1 stycznia br. autobusy Miejskiej Komunikacji Samochodowej linii „12” odjeżdżają w dniu robocze z nowego przystanku – Bór Mogiła o godz. 9.03, 12.43, 14.36 i 18.10. To efekt niemal rocznych starań sołtys Bugaja Teresy Banaszewskiej wspartej 150. podpisami mieszkańców oraz pomocą wicestarosty Anny Leżańskiej i wójta Mariusz Walachni.

informator

    Archiwum

 

sens odpady

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Logo ARR w 1s

CAF w Urzędzie Gminy w Bliżynie

 

2014-10-07 MIR - Banner 300x250

Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej

umws ws baner sipws1

geoportal

wlodawa btn

 

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9

obywatel sliderŚwiętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski