27 Kwiecień 2017    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

Aktualności

Zarząd Koła Związku Wędkarskiego w Bliżynie zawiadamia, że zawody wędkarskie o Mistrzostwo Koła w dyscyplinie spławikowej odbędą się na zalewie w Bliżynie w dniu 7 maja 2017 r. o godzinie 700 - na "żywej rybie".

Zbiórka zawodników o godzinie 600 nad zbiornikiem wodnym od strony południowej przy altanie.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Mistrzostwach.

Zarząd Koła

Piknik kawaleryjski 2017 jpeg

polonez

3 maja 2017

0124 kwietnia w Sali koncertowej PSM w Skarżysku odbył się XXXV Koncert Młodych Pianistów Nad Kamienną. Fundatorem jednej z nagród była Gmina Bliżyn. Przybyłych młodych muzyków, ich opiekunów oraz gości powitała dyrektor szkoły muzycznej Ewa Krakowiak. Wśród gości były m.in. przewodniczący naszej rady gminy Tadeusz Łyjak, który wręczył I nagrodę w kategorii starszej.

 

oze - znaki unijne

 

Informujemy, że termin składania ankiet wraz z deklaracją uczestnictwa w projekcie został przedłużony do końca miesiąca kwietnia 2017 r.

 

Wójt Gminy Bliżyn

(-) Mariusz Walachnia

Załączniki:

Podstawowe informacje o projekcie

Opisy OZE

deklaracja OZE

deklaracja OZE (format docx)

Ankieta                        Ankieta (format docx)

Regulamin rekrutacji

Oświadczenie - domy mieszkalne

Oświadczenie domy mieszkalne (docx)

Oświadczenie - domy w budowie

Oświadczenie - domy w budowie (docx)

Prezentacja OZE (przedtawiona na spotkaniach)

Pytania i odpowiedzi

 

 

 

01Mimo przejmującego zimna 23 kwietnia na bliżyńskim zalewie zostały przeprowadzone I Spławikowe Mistrzostwa Gminy o Puchar Wójta. W sumie 28 zawodników złowiło 37 ryb o wadze około czterech kilogramów. I miejsce zajął Rafał Strzeżek (1060 pkt.), II – Piotr Kołodziej (990), III – Paweł Kopeć (850). Puchary i nagrody wręczył fundator, wójt gminy Mariusz Walachnia oraz sędzia główny Tomasz Pela, który dokonał ich podsumowania.

 

0120 kwietnia w eliminacjach do szczebla wojewódzkiego wzięło udział 14 osób w kategorii kl. 0 - III i 4 osoby w kategorii IV – VI. Uczestników konkursu oceniała komisja w składzie: Katarzyna Skarus, Marzanna Godlewska i Maria Siarek. Nominacje do udziału w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 9 maja w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach otrzymali: Lena Kowalik, Marysia Gruszczyńska, Mateusz Fornal i Basia Sułek.

Podkategorie

 

 

obywatel slidersuwumwsps