01W ramach projektu „Wsparcie funkcjonalności obszarów wiejskich poprzez zwiększenie potencjału jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej” z udziałem środków samorządu województwa świętokrzyskiego i Gminy Bliżyn – Ochotnicza Straż Pożarna w Bliżynie została doposażona w sprzęt specjalistyczny służący poprawie jej funkcjonalności

111 KopiowanieW ramach „Zameczkowych Spotkań Kameralnych” w dniu 19 października w bliżyńskim ośrodku kultury wystąpili Michael John Roderick i Tomasz Witosławski - dwóch muzyków, których połączyła pasja do dobrej rockowej muzyki.

aaaaaaaaParafialna Orkiestra Dęta „Perły Wincentego” oraz Zespół Ludowy „Kuźniczanki” uczestniczyli w Festiwalu Kultury Polskiej w Norymberdze (Niemcy), który odbył się w dniu 12 października br. Obie grupy muzyczne zostały zaproszone na ww. wydarzenie przez Polską Misję Katolicką.

11111 KopiowanieZbliża się jesień, a więc okres kiedy widoczność na drodze jest znacznie ograniczona. Stąd ważne jest noszenie, przede wszystkim przez dzieci. Elementów odblaskowych. Stąd w dniu 16 października wójt gminy Mariusz Walachnia wraz z dzielnicowymi Emilem Sadzą i Norbertem Łobodą odwiedzili bliżyńskie szkoły i przedszkola, aby przekazać najmłodszym elementy odblaskowe.

IMG 20191011 110049 KopiowanieW dniu 11 października rozpoczęła się rywalizacja Szkół Podstawowych na najbardziej usportowioną szkołę w Gminie Bliżyn w roku szkolnym 2019/2020. Pomysłodawcami tego cyklu imprez są Robert Jurkiewicz i Sławomir Młodawski. Biegami przełajowymi wokół terenu Szkoły Podstawowej w Bliżynie rozpoczęła się ta rywalizacja.

Janina Kołek i Anna Żak z gm Bliżyn prezentują powidła lubaszkowe10 X 2019 r w Karczmie Kuźnia Smaków w Tokarni z inicjatywy Zarządu Świętokrzyskiej Izby Rolniczej zorganizowane zostało posiedzenie Rad powiatowych w formie konferencji, której tematem wiodącym był rolniczy handel detaliczny.
W trakcie konferencji omawiano bieżącą sytuację w rolnictwie świętokrzyskim, a największe emocje wywołał temat odszkodowań za suszę. Wydarzeniem towarzyszącym konferencji był konkurs „Kuchnia świętokrzyska czaruje – przetwórstwo żywności w ramach rolniczego handlu detalicznego – przetwory roślinne i mieszane” sfinansowany ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Głównym celem konkursu było propagowanie możliwości sprzedaży żywności przetwarzanej przez świętokrzyskich rolników. Wszystkie produkty i potrawy przygotowane zostały w oparciu o produkty pochodzące z własnych gospodarstw. Dowolność była duża, jedne przygotowane zgodnie z tradycją inne zupełnie nowe ale domowe, pozbawione „chemii”.
Swoje produkty i potrawy zaprezentowało 30 uczestników. Byli to rolnicy, stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich. Wszystkie produkty zostały wysoko ocenione i nagrodzone, a główną nagrodę otrzymały Ogórki dworskie z Drożejowic w gminie Skalbmierz w powiecie kazimierskim
Powiat skarżyski prezentowało 3 przedstawicieli:
Szymon Płusa gm. Skarżysko Kościelne – Kawa z topinamburu
Małgorzata Stępień gm. Suchedniów- Pasta paprykowa
Janina Kołek gm. Bliżyn- Powidła lubaszkowe z Sorbina

informator

    Archiwum

 

3

sens odpady

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Logo ARR w 1s

CAF w Urzędzie Gminy w Bliżynie

 

2014-10-07 MIR - Banner 300x250

Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej

umws ws baner sipws1

geoportal

wlodawa btn

 

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9

obywatel sliderŚwiętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski