27 Luty 2017    |    Imieniny obchodzą: Anastazja, Wiktor, Gabriel
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

Aktualności

01Tegoroczne zebranie OSP Wołów, najprężniej rozwijającej się jednostki w gminie, odbyło się w sobotę 25 lutego. Zebranie było wyjątkowe. Po pierwsze nietypowo rozpoczęte, bo występem dzieciaków z MDP pod kierunkiem Agnieszki Radek, która akurat świętowała swój pierwszy roczek działalności. Po wtóre – zebranie odbyło się w pięknie wyremontowanej strażnicy, a ten rok będzie też wyjątkowy w związku z jubileuszem 55. lecia istnienia OSP Wołów.

 

0123 lutego emeryci zrzeszeni w Klubie Seniora w Mroczkowie spotkali się z okazji Tłustego czwartku. Około 30. przybyłych powitali przewodniczący klubu Wacław Pejas oraz Teresa Kwapisz, którzy następnie złożyli życzenia dostojnym jubilatom: Halinie Gajewskiej z okazji 80. urodzin, Teresie Sieczka z okazji 70. urodzin i Mieczysławowi Czyż z okazji 65. urodzin. Do życzeń dołączyli zebrani, później również dzielnicowy Emil Sadza i towarzyszący mu Rafał Góźdź.

 

dk

Zapraszamy do bezpłatnych badań.

 

BliZyn marzec 2017 MAMMOBUS

W dniu 28 lutego 2017 roku (wtorek) o godzinie 1700 w budynku Zespołu Szkół w Bliżynie odbędzie się Debata Edukacyjna związana z wdrażaniem reformy oświaty od 1 września br.

Debata ta będzie miałą charakter otwarty. Jest adresowana do wszystkich pracowników bliżyńskiej oświaty, samorządowców, rodziców uczniów i wszystkich tych, dla których dobro ucznia i polskiej szkoły jest najważniejsze

 

Serdecznie zapraszamy

 

Wójt Gminy Bliżyn

Mariusz Walachnia

 

Dyrektor Zespołu Szkół w Bliżynie

Józef Nowak

01

W piątek 17 lutego w Zameczku Fundacja Daj Szansę przygotowała Wieczór z piosenką Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Zbyszek Bibera i Jana Markowskiego. Licznie przybyłą publiczność powitała w imieniu Fundacji Joanna Wężyk, muzyków przedstawiła Ula Krzemińska, nasza mieszkanka, stypendystka Fundacji. –Cieszę, że mogę wystąpić przed swoją publicznością, bo przecież ja stąd pochodzę – stwierdził Zbyszek Biber.

01Za wybitne zasługi na rzecz środowisk kombatanckich, za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski – czytamy w postanowieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy o nadaniu major Józefie Życińskiej Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski. - Pani Józefa to symbol pokolenia, które złożyło Ojczyźnie najwyższą daninę – mówiła z kolei dr Dorota Koczwańska - Kalita, naczelnik delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach. Medal pani Józefie wręczyli wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i wicewojewoda Andrzej Bętkowski.

 

01Rodzinny Turniej Tańca był kolejną atrakcją programu  Izabeli Sierko Roztańczone Leśne Ludki, który autorka realizuje w grupie młodszej bliżyńskiego przedszkola. Turniej odbył się 14 lutego i był połączony z walentynkowym świętem. Regułą zabawy był występ taneczny przedszkolaka wraz z osobą z rodziny. Chętnych było wiele par i drużyn.

 

Podkategorie

 

 

obywatel slidersuwumwsps