24 Wrzesień 2017    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

       

LETNI WYJAZD MŁODZIEŻY Z ODROWĄŻKA

Wielkość czcionki

Poza górskimi wyprawami, uczestnicy projektu odwiedzili Chochołów – małą wieś zbudowaną prawie w całości z oryginalnych chałup góralskich. Podczas pobytu na Podhalu młodzi turyści obserwowali życie górali i dostrzegali aktywną współpracę lokalnej społeczności oraz wzajemną integrację przyczyniającą się do rozwoju okolicy. Uwagę przyciągało pielęgnowanie tradycji, m.in. regionalne produkty i góralskie stroje, które można było dostrzec szczególnie na Krupówkach - reprezentacyjnej ulicy w Zakopanem. Ciekawe doświadczenie stanowiło podróżowanie szlakiem podhalańskich świątyń, wśród których znalazły się: Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej - królowej Tatr, Kaplica na Jaszczurówce zaprojektowana przez Stanisława Witkiewicza - twórcę stylu zakopiańskiego, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Kościół na Pęksowym Brzyzku oraz Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Bachledówce.

Na odpoczynek i relaks po długich, górskich wyprawach - pozwoliły wizyty w Aqua Parku Zakopane. Liczne wodne atrakcje i zjeżdżalnie sprawiły dzieciom i młodzieży wiele radości.

W dość obszernym programie wyjazdu nie zabrakło miejsca na działania edukacyjne, podczas których beneficjenci projektu we współpracy z Trenerem, pracowali nad koncepcją akcji społecznej (omawiano pomysły zgłaszane przez uczestników, dyskutowano nad wyborem kierunków i metod działania, planowano indywidualne oraz wspólne inicjatywy wolontariackie, itp.).

Bazując na dotychczasowych przygotowaniach oraz chęci do działania – uczestnicy projektu przystępują do realizacji w lokalnym środowisku akcji społecznej prowadzonej pod hasłem: „Pomagając innym – stajemy się lepsi”.

 

 

 

 

obywatel slidersuwumwsps