23 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9


       

W PARAFII ODROWĄŻEK TRWA AKCJA SPOŁECZNA PROWADZONA POD HASŁEM: „POMAGAJĄC INNYM – STAJEMY SIĘ LEPSI"

Wielkość czcionki

fioOd września 2014 r. młodzi mieszkańcy Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Przemienienia Pańskiego w Odrowążku, tj. dzieci i młodzież - przeprowadzają w lokalnym środowisku akcję społeczną pod hasłem: „Pomagając innym – stajemy się lepsi".
W ramach ww. inicjatywy beneficjenci projektu udzielają bezpłatnej pomocy w drobnych, codziennych czynnościach (sprzątanie, spotkania i rozmowy z osobami starszymi i samotnymi, robienie zakupów, kupowanie lekarstw, wysyłanie lub odbieranie listów, itp.). Pomoc udzielana jest mieszkańcom z terenu Parafii Odrowążek, którzy takiego wsparcia potrzebują, m.in. osobom starszym, chorym, niepełnosprawnym. Pomocy tej udzielają beneficjenci projektu (w czasie wolnym od nauki) oraz inne osoby, które wyrażają chęć włączania się w realizowane działania.
Poza indywidualnymi działaniami ukierunkowanymi na pomoc potrzebującym, beneficjenci projektu przygotowują się do realizacji w lokalnym środowisku wspólnych przedsięwzięć, takich jak np.: „Wieczorek Seniora" – spotkanie z przedstawicielami starszego pokolenia, sprzyjające wzajemnej aktywizacji i integracji społecznej. Ponadto, podejmując oddolną inicjatywę – dzieci i młodzież włączą się w kolejne, wspólne przedsięwzięcie, tj.: „Porządki na cmentarzu", w ramach którego uporządkują zaniedbane groby.
Należy podkreślić, że akcja społeczna prowadzona pod hasłem: „Pomagając innym – stajemy się lepsi" realizowana jest na terenie Parafii Odrowążek w ramach projektu pt.: „Integracja społeczna - drogą do lepszej przyszłości", współfinansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w roku 2014. Akcja społeczna będzie przeprowadzana do grudnia 2014 r. Osoby z terenu Parafii Odrowążek, które potrzebują pomocy i wsparcia – nadal mogą zgłaszać się bezpośrednio do uczestnika / uczestników Projektu lub kontaktować się telefonicznie (nr tel.: 507-807-641).
Zapraszamy do włączenia się w akcję społeczną, abyśmy zgodnie z jej hasłem: „pomagając innym – stawali się lepsi".

 

 

obywatel slidersuwumwsps