25 Czerwiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

       

WYNIKI WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH W GMINIE BLIŻYN

Wielkość czcionki

W związku z ogłoszeniem zbiorczych wyników wyborów samorządowych ogłoszonych na dzień 16 listopada 2014 r. (Obwieszczenie Komisarza Wyborczego w Kielcach z dnia 22 listopada 2014 r.)

WYCIĄG Z OBWIESZCZENIA KOMISARZA WYBORCZEGO w KIELCACH I z dnia 22 listopada 2014 r. o wynikach wyborów  wójtów, burmistrzów i prezydentów miast na obszarze województwa świętokrzyskiego

 

WYCIĄG Z OBWIESZCZENIA KOMISARZA WYBORCZEGO w KIELCACH I z dnia 22 listopada 2014 r. o wynikach wyborów do rad na obszarze województwa świętokrzyskiego

 

 

W dniu 16 listopada 2014 r. mieszkańcy naszej gminy uczestniczyli w wyborach samorządowych. Wybierano w nich radnych naszej gminy, wójta gminy, radnych do rady powiatu skarżyskiego oraz radnych do sejmiku województwa świętokrzyskiego.

Na łączną liczbę uprawnionych do głosowania w gminie Bliżyn 7.706 do urn poszło 3.436 osób, co daje frekwencję na poziomie 48,56%.

Na wójta w naszej gminie mieliśmy 2 kandydatów: Mariusz Walachnia (ubiegający się o reelekcję) oraz Dariusz Kała (wystawiony przez KW Prawo i Sprawiedliwość).

 

Wyniki poszczególnych kandydatów na wójta przedstawia następująca tabela:

Obwód głosowania:

Oddano głosów

Ważnych głosów

Dariusz Kała

Mariusz Walachnia

Obwód Głosowania Nr 1

759

725

188

537

Obwód Głosowania Nr 2

1041

999

297

702

Obwód Głosowania Nr 3

890

853

310

543

Obwód Głosowania Nr 4

428

403

229

174

Obwód Głosowania Nr 5

318

304

95

209

Cała Gmina

3436

3284

1119

2165

Wójtem Gminy Bliżyn został Pan Mariusz Walachnia.

Skład Rady Gminy Bliżyn:

1.PELA Tomasz

2.ŁYJAK Tadeusz

3.JUREK Krzysztof

4.MILANOWSKA Aleksandra

5.SOKOŁOWSKA Monika

6.ŁUKOMSKA Ewa

7.DURLIK Tomasz

8.BUŁKA Radosław

9.GREGIEL Wiesław

10.GRUSZCZYŃSKA Monika

11.MASTALERZ Szymon

12.KRZEPKOWSKI Jacek

13.OKŁA Janusz

14.BEDNARZ Jarosław

15.FIDOR Halina

Poszczególne wyniki w poszczególnych okręgach wyborczych:

Okręg 1

Uprawnionych do głosowania: 457, wydano kart do głosowania: 220; oddano głosów ważnych: 209

Kandydaci:

Głosów ważnych:

SZMALEC Czesław

69

PELA Tomasz

140

Okręg 2

Uprawnionych do głosowania: 457, wydano kart do głosowania: 241; oddano głosów ważnych: 234

PIĘTAK Mirosław

32

MŁODAWSKI Sławomir

69

ŁYJAK Tadeusz

100

KARPETA Krzystof

33

Okręg 3

Uprawnionych do głosowania: 574, wydano kart do głosowania: 298; oddano głosów ważnych: 277

Kandydaci:

Głosów ważnych:

ZAJĄC Kazimierz

84

RAMS Jerzy

96

JUREK Krzysztof

97

Okręg 4

Głosowania nie przeprowadza się – zgłoszona liczba kandydatów równa jest liczbie mandatów.

Radną bez głosowania została Pani Aleksandra MILANOWSKA.

Okręg 5

Uprawnionych do głosowania: 387, wydano kart do głosowania: 176; oddano głosów ważnych: 167

Kandydaci:

Głosów ważnych:

BERNATEK Stanisław

52

SOKOŁOWSKA Monika

115

Okręg 6

Uprawnionych do głosowania: 329, wydano kart do głosowania: 144; oddano głosów ważnych: 141

Kandydaci:

Głosów ważnych:

NOWICKI Mirosław

57

ŁUKOMSKA Ewa

84

Okręg 7

Uprawnionych do głosowania: 263, wydano kart do głosowania: 139; oddano głosów ważnych: 134

Kandydaci:

Głosów ważnych:

WRÓBEL Grzegorz

51

DURLIK Tomasz

83

Okręg 8

Uprawnionych do głosowania: 320, wydano kart do głosowania: 191; oddano głosów ważnych: 186

Kandydaci:

Głosów ważnych:

POGODZIŃSKI Waldemar

34

BUŁKA Radosław

82

ŚLĘZAK Zbigniew

70

Okręg 9

Uprawnionych do głosowania: 362, wydano kart do głosowania: 185; oddano głosów ważnych: 173

Kandydaci:

Głosów ważnych:

STANDO Janusz

60

GREGIEL Wiesław

113

Okręg 10

Uprawnionych do głosowania: 493, wydano kart do głosowania: 249; oddano głosów ważnych: 243

Kandydaci:

Głosów ważnych:

GRUSZCZYŃSKA Monika

160

BĄK Bogusław

83

 

Okręg 11

Uprawnionych do głosowania: 581, wydano kart do głosowania: 308; oddano głosów ważnych: 305

Kandydaci:

Głosów ważnych:

ŁUKOMSKI Jan

27

MASTALERZ Szymon

163

FERENCZ Sławomir

93

PŁUSA Lech

22

Okręg 12

Uprawnionych do głosowania: 665, wydano kart do głosowania: 333; oddano głosów ważnych: 322

Kandydaci:

Głosów ważnych:

ZIELIŃSKI Marcin

134

KRZEPKOWSKI Jacek

188

 

Okręg 13

Uprawnionych do głosowania: 487, wydano kart do głosowania: 230; oddano głosów ważnych: 221

Kandydaci:

Głosów ważnych:

OKŁA Janusz

194

OLEJARZ Ryszard

27

 

Okręg 14

Uprawnionych do głosowania: 486, wydano kart do głosowania: 198; oddano głosów ważnych: 191

Kandydaci:

Głosów ważnych:

BEDNARZ Jarosław

108

LISOWSKA Monika

83

Okręg 15

Uprawnionych do głosowania: 695, wydano kart do głosowania: 318; oddano głosów ważnych: 310

Kandydaci:

Głosów ważnych:

BORUŃ Paweł

75

FIDOR Halina

153

KOPEĆ Ryszard

82

 

 

 

obywatel slidersuwumwsps