19 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9


       

GEN. ZBIGNIEW MUSZCZAK U STRAŻAKÓW

Wielkość czcionki

00-gen7 lutego w Nowkach i Sorbinie odbyły się kolejne zebranie sprawozdawcze strażaków zrzeszonych w Ochotniczej Straży Pożarnej. Chyba po raz pierwszych w historii zebrań gościem zebrania w Sorbinie był Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach gen. Zbigniew Muszczak. Zebrani goście nie szczędzili słów pod adresem wielopokoleniowej jednostki w Sorbinie, z kolei strażacy w Nowkach zaskoczyli 100% frekwencją!

 

 

Oba zebrania bardzo sprawnie poprowadził komendant gminny OSP Zdzisław Kuźdub (tak szybko, że gen. Muszczak wyraził obawy, że będzie się musiał tłumaczyć przed żoną z tak wczesnego powrotu do domu).

Nie z zawiedli goście: na obu byli wójt gminy Mariusz Walachnia, przewodniczący rady gminy Tadeusz Łyjak, radna Halina Fidor, zastępca komendanta powiatowego PSP Marcin Machowski, a w Sorbinie dołączyli również: poseł Andrzej Bętkowski, gen. Muszczak, członek zarządu powiatu Anna Leżańska, radny powiatowy Mieczysław Bąk, wiceprzewodniczący rady gminy Jacek Krzepkowski, dyrektor szkoły Bożena Święs oraz sołtys Monika Solarz.

Informację z pracy zarządu OSP Nowki złożył prezes Jan Kuliński, w Sorbinie – prezes Józef Dąbrowski oraz naczelnik Zbigniew Domagała. Na obu zebraniach udzielono absolutorium za 2014 rok oraz przyjęto plany pracy i finansowe na 2015 rok.

Relacja ze wszystkich zebrań w najbliższym wydaniu Informatora.

 

 

 

obywatel slidersuwumwsps