17 Sierpień 2017    |    Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

       

BOISKO WIELOFUNKCYJNE W SORBINIE JUŻ GOTOWE

Wielkość czcionki

00-1boisko01Dziś w Sorbinie obok szkoły uroczyście otwarto kompleks boisk wielofunkcyjnych. To już trzecie boisko (po Orlikach w Bliżynie i w Mroczkowie) w gminie, a jutro o godz. 11.00 nastąpi otwarcie podobnego boiska w Odrowążku.Tym zamym mamy ich więcej, niż pozostałe samorządy w powiecie razem wzięte! -Koszt budowy wyniósł 509.000 zł, z tego 75% pochodziło w Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - mówi Katarzyna Cichocka z Urzędu Gminy, która nadzorowała budowę. Mimo padającego deszczu uroczystości przebiegły bez zakłóceń.

 

 

Dopisali goście, których powitała dyrektor szkoły Bożena Święs. Było aż trzech kapłanów: ks. proboszcz Sławomir Spychaj, były proboszcz Edward Mosioł oraz ks. kanonik Julian Olejarz, który obiekt poświęcił. Byli radni powiatowi Anna Leżańska, Mieczysław Bąk, wójt Mariusz Walachnia, przewodniczący rady gminy Tadeusz Łyjak, radni: Halina Fidor, Aleksandra Milanowska, Tomasz Pela i Wiesław Gregiel, przedstawiele wykonawcy, mieszkańcy. Była próba rozgrywek - wójt bez problemu pokonał radnego Bąka, ale sam będąc na bramce uległ sołtys Monice Solarz, która zagrała... boso! Dzieci wystąpiły z okolicznościowym programem, a na koniec rozegrano mecz piłki siatkowej SP Sorbin - SP Odrowążek, który sędziował Wiesław Ciura. Gospodarze okazali się mało przyjaźni i pokonali gości 2:0.
Kompleks doskonale wpisuje się w istniejące obok szkoły miejsce rekreacji i integracji mieszkańców Sorbina, Nowek i Zbrojowa. Jest uzupełnieniem sceny, miejsca integracji i placu zabaw.

 

 

 

obywatel slidersuwumwsps