23 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9


     

TRWA LETNI KONKURS DLA KRWIODAWCÓW

Wielkość czcionki

Przypominamy o ósmej już edycji letniego konkursu dla krwiodawców. Osoby, które od 1 lipca do 30 września oddadzą krew w skarżyskim oddziale terenowym RCKiK, mieszczącym się przy ulicy Szpitalnej 1, będą brały udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Prezydent Skarżyska, Konrad Krönig funduje trzy nagrody, pozostali fundatorzy – po jednej dla mieszkańców swoich gmin.

 

 

Letni konkurs dla krwiodawców stał się już tradycją. Od ośmiu lat osoby oddające krew w wakacje, biorą udział w losowaniu nagród fundowanych przez prezydenta Skarżyska Kamiennej i włodarzy sąsiednich gmin. Konkurs ma zachęcać mieszkańców powiatu skarżyskiego i okolic do honorowego oddawania krwi, ma także pomóc w zapewnieniu dostatecznej ilości leków krwiopochodnych dla leczenia chorych w szpitalach województwa świętokrzyskiego.

W tegorocznej, ósmej edycji konkursu nagrody otrzyma 8 wylosowanych osób spośród tych, które od 1 lipca do 30 września oddały krew w skarżyskim oddziale przy ulicy Szpitalnej. Nagrody dla mieszkańców swoich gmin fundują: burmistrz Suchedniowa, wójt Skarżyska Kościelnego, wójt Bliżyna, wójt Łącznej, wójt Mirca. Prezydent Skarżyska-Kamiennej ufunduje trzy nagrody: jedną dla kobiety – mieszkanki Skarżyska-Kamiennej, jedną dla mężczyzny – mieszkańca Skarżyska-Kamiennej i jedną dla osoby, która mieszka poza Skarżyskiem (ta nagroda ma dodatkowo zachęcać mieszkańców okolicznych gmin do oddawania krwi w oddziale w Skarżysku).

Losowanie odbędzie się w październiku.

Szczegóły na temat konkursu znajdują się w REGULAMINIE.

 

Konkurs Letni dla osób oddających dobrowolnie i bezpłatnie krew
dla chorych w siedzibie Oddziału Terenowego Skarżysko-Kamienna
RCKiK Kielce, ul. Szpitalna 1 w Skarżysku-Kamiennej

 

VIII edycja – 2015 rok

 

 

Cele Konkursu:

 

 1. Podtrzymanie i zwiększenie wśród mieszkańców powiatu skarżyskiego i powiatów sąsiednich liczby dorosłych, zdrowych osób oddających dobrowolnie, bezpłatnie swoją krew na potrzeby lecznicze chorych.
 2. Wsparcie statutowych działań Oddziału Terenowego Skarżysko-Kamienna RCKiK w zapewnieniu dostatecznej ilości leków krwiopochodnych dla leczenia chorych w szpitalach województwa świętokrzyskiego.

 

 

 

 

Zasady Konkursu:

 

 1. Konkurs prowadzony jest przez Oddział Terenowy Skarżysko-Kamienna RCKiK przy ul. Szpitalnej 1 w Skarżysku-Kamiennej przy współudziale Fundatorów nagród w Konkursie: Urzędu Miasta w Skarżyska-Kamiennej, Urzędu Miasta i Gminy w Suchedniowie, Urzędu Gminy w Skarżysku Kościelnym, Urzędu Gminy w Łącznej, Urzędu Gminy w Bliżynie, Urzędu Gminy w Mircu.
 2. Konkurs trwa w okresie od 1 lipca do 30 września 2015 roku.
 3. Nagrody są losowane spośród osób, które w okresie trwania Konkursu oddały swoją krew na potrzeby lecznicze chorych w lokalu Oddziału Terenowego Skarżysko-Kamienna RCKiK przy ul. Szpitalnej 1 w Skarżysku-Kamiennej.
 4. W losowaniu nagród nie uwzględnia się osób, które oddały krew poza lokalem Oddziału Terenowego Skarżysko-Kamienna RCKiK przy ul. Szpitalnej 1 w Skarżysku-Kamiennej (czyli w mobilnych punktach oddawania krwi organizowanych okazjonalnie na terenach gmin powiatu skarżyskiego).
 5. W losowaniu nagród nie uwzględnia się osób, którym lekarz nie zezwolił z powodów medycznych na oddanie krwi na potrzeby lecznicze chorych.
 6. Fundatorami nagród w konkursie są:

 

            a) Prezydenta Miasta Skarżysko-Kamienna (3 nagrody):

 • 1 nagroda dla wylosowanej kobiety – mieszkanki miasta Skarżysko-Kamienna,       która w okresie trwania Konkursu oddała swoją krew na potrzeby lecznicze chorych w lokalu Oddziału Terenowego Skarżysko-Kamienna RCKiK przy ul. Szpitalnej 1 w Skarżysku-Kamiennej;
 • 1 nagroda dla mężczyzny - mieszkańca miasta Skarżysko-Kamienna, który w okresie trwania Konkursu oddał swoją krew na potrzeby lecznicze chorych w lokalu Oddziału Terenowego Skarżysko-Kamienna RCKiK przy ul. Szpitalnej 1 w Skarżysku-Kamiennej;
 • 1 nagroda dla osoby nie będącej mieszkańcem/mieszkanką miasta Skarżysko-Kamienna, która w okresie trwania Konkursu oddała swoją krew na potrzeby lecznicze chorych w lokalu Oddziału Terenowego Skarżysko-Kamienna RCKiK przy ul. Szpitalnej 1 w Skarżysku-Kamiennej. W losowaniu tej nagrody nie biorą udziału osoby, które są mieszkańcami Gmin pozostałych Fundatorów Konkursu.

 

            b) Burmistrza Miasta i Gminy Suchedniów:

 • 1 nagroda dla wylosowanego mieszkańca miasta i gminy Suchedniów,       który w okresie trwania Konkursu oddał swoją krew na potrzeby lecznicze chorych w lokalu Oddziału Terenowego Skarżysko-Kamienna RCKiK przy ul. Szpitalnej 1 w Skarżysku-Kamiennej;

 

           

            c) Wójta Gminy Skarżysko Kościelne:

 • 1 nagroda dla wylosowanego mieszkańca gminy Skarżysko Kościelne,       który w okresie trwania Konkursu oddał swoją krew na potrzeby lecznicze chorych w lokalu Oddziału Terenowego Skarżysko-Kamienna RCKiK przy ul. Szpitalnej 1 w Skarżysku-Kamiennej;

 

            d) Wójta Gminy Bliżyn:

 • 1 nagroda dla wylosowanego mieszkańca gminy Bliżyn, który w okresie trwania Konkursu oddał swoją krew na potrzeby lecznicze chorych w lokalu Oddziału Terenowego Skarżysko-Kamienna RCKiK przy ul. Szpitalnej 1 w Skarżysku-Kamiennej;

 

            e) Wójta Gminy Łączna:

 • 1 nagroda dla wylosowanego mieszkańca gminy Łączna, który w okresie trwania Konkursu oddał swoją krew na potrzeby lecznicze chorych w lokalu Oddziału Terenowego Skarżysko-Kamienna RCKiK przy ul. Szpitalnej 1 w Skarżysku-Kamiennej;

 

            f) Wójta Gminy Mirzec:

 • 1 nagroda dla wylosowanego mieszkańca gminy Mirzec, który w okresie trwania Konkursu oddał swoją krew na potrzeby lecznicze chorych w lokalu Oddziału Terenowego Skarżysko-Kamienna RCKiK przy ul. Szpitalnej 1 w Skarżysku-Kamiennej;

 

 1. Rodzaj i wartość nagrody / nagród ustala każdy z Fundatorów.
 2. Konkurs rozstrzygnięty zostanie w październiku. Po losowaniu, z osobą wylosowaną kontaktuje się przedstawiciel Oddziału Terenowego Skarżysko-Kamienna RCKiK przy ul. Szpitalnej 1 w Skarżysku-Kamiennej.
 3. Czas i miejsce wręczenia nagrody ustala Fundator z wylosowaną osobą.

 

 

obywatel slidersuwumwsps