23 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9


       

ZA NAMI XIII SESJA RADY GMINY

Wielkość czcionki

ses01Dziś odbyła się XIII w tej kadencji sesja rady gminy, której przewodniczył przewodniczący rady Tadeusz Łyjak. Po przyjęciu porządku obrad sprawozdanie z pracy w okresie między sesjami złożył wójt gminy Mariusz Walachnia, potem głos zabrali przedstawiciele powiatu: Marek Czyż – dyrektor PZD, Mieczysław Bąk – radny powiatowy oraz Anna Leżańska – członek zarządu powiatu.

 

 

Zwyczajowo radni złożyli szereg interpelacji, wniosków i zapytań (szerzej w Informatorze), zebrani wysłuchali informacji na temat działalności straży pożarnej za 2015 rok, o działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bliżynie za 2015 rok oraz z realizacji rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi za rok 2015. Na koniec podjęli uchwały w zawarcia porozumienia międzygminnego dotyczącego wspólnego przygotowania i przeprowadzenia postępowań o udzielenie zamówień publicznych na zakup energii elektrycznej oraz na dystrybucję energii elektrycznej w ramach Grupy Zakupowej oraz wyrażenia zgody na obciążenie służebnością przechodu i przejazdu nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Bliżyn.

Miłym akcentem było symboliczne złożenie przez radną Monikę Sokołowską na ręce wójta Mariusza Walachni oraz Moniki Łukomskiej z GOPS-u podziękowań za pomoc w funkcjonowaniu Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oraz osobom, które są zaangażowane w dystrybucję żywności.

Pełna relacja w kwietniowym Informatorze.

ses01

ses02

ses03

ses04

ses05

ses06

ses07

ses08

ses09

ses10

ses11

ses12

ses13

ses14

ses15

ses16

ses17

ses18

ses19

ses20

 

 

 

 

 

 

obywatel slidersuwumwsps