30 Kwiecień 2017    |    Imieniny obchodzą: Marian, Katarzyna, Jakub
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

       

MEDAL NA POCZĄTEK SEZONU

Wielkość czcionki

01Nowy sezon turystyczny członkowie SKT Wędrowiec z Zespołu Szkół w Bliżynie rozpoczęli od Marszu po medal organizowanego przez konecki oddział PTTK. Impreza jest kontynuacją dawnego Sielpia eXtreme Maratonu. Na starcie w Sielpi zjawiło się ok. 260. turystów, a wśród nich 28 piechurów z Bliżyna.

 

 

O godzinie 8.10 wyruszyliśmy na prawie 13. km trasę. Po 6. km dotarliśmy do … Nieba, gdzie podczas krótkiej przerwy w punkcie kontrolnym mogliśmy delektować się kawą, herbatą i niebiańskimi wypiekami. Trasę przemierzaliśmy wspólnie z zaprzyjaźnioną grupą ze Szkoły Podstawowej nr 9 ze Skarżyska - Kamiennej. Dystans pokonaliśmy w znakomitym czasie - 3 godz. 50 minut i byliśmy pierwszą ekipą ma mecie przy biurze PTTK w Końskich. W nagrodę otrzymaliśmy medale i dyplomy, a na szlaku towarzyszyły nam - piękna pogoda i znakomite humory. Wyjazd zorganizowali opiekunowie klubu – Grzegorz Jędrzejczyk i Tomasz Durlik.

 

W październiku wracamy do zdobywania Korony Gór Świętokrzyskich, a naszym celem będzie Szczytniak, najwyższy szczyt Pasma Jeleniowskiego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

Grzegorz Jędrzejczyk

02

03

04

05

06

07

08

09

10

01

 

 

 

obywatel slidersuwumwsps