22 Wrzesień 2017    |    Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

       

JESTEŚMY GMINĄ BEZPIECZNĄ

Wielkość czcionki

01Tak wynika z informacji przekazanych przez kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej podczas debaty na temat bezpieczeństwa, która odbyła się w dniu 23 stycznia. Naradzie przewodniczyli komendant powiatowy insp. Tomasz Śliwiński oraz jego zastępca mł. insp. Jarosław Jasieńczuk, w wziął w niej udział m.in. starosta Jerzy Żmijewski i wójt Mariusz Walachnia, który przywitał przybyłych.

 

 

Z policyjnych statystyk wynika, że jesteśmy gminą bezpieczną. Na stan bezpieczeństwa nie wpłynęła likwidacja posterunku policji. Od tego czasu liczba patroli wzrosła znacząco, spadła liczba przestępstw, poprawiła się znacznie współpraca dzielnicowych Pawła Jelonka i Emila Sadzy z lokalną społecznością. Policjanci więcej czasu zajmują się pracą, mniej dojazdami i pracami biurowymi.

W dyskusji tylko jedna osoba była za przywróceniem posterunku. –Nie widzę w tym celu, skoro policja pracuje lepiej. Ponadto to na gminę spadłby koszt przystosowania budynku na potrzeby funkcjonariuszy, a to koszt około 200 tys. zł. - mówi wójt gminy Mariusz Walachnia.

Rewiry naszych dzielnicowych wraz z kontaktem powtórzymy w najbliższym wydaniu Informatora.

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

 

 

 

obywatel slidersuwumwsps