8 listopada uczniowie klasy Ia Szkoły Podstawowej w Bliżynie z wychowawczynią Grażyną Kij gościli w Domu Tkaczki Urszuli Wolskiej. Celem wycieczki było poznanie dawnych zajęć i zawodów ludzi mieszkających na wsi, zapoznanie się z tkactwem i obróbką włókna.
Dzieci serdecznie powitała Ula Wolska, która oprowadziła uczestników wycieczki po Domku Tkaczki i w interesujący sposób opowiedziała o tym, jak żyli dawniej ludzie. Dzieci mogły spróbować tkać na krosnach, czesać len, międlić ,itp. Ciekawiły uczniów różne stare eksponaty, naczynia i urządzenia, które ułatwiały dawniej ludziom pracę w domu i  gospodarstwie domowym.

Na koniec wizyty dzieci podziękowały Pani Uli za ciekawą lekcję historii własnoręcznie wykonanymi laurkami. Wszystkim wycieczka bardzo się podobała Również wychowawczyni Grażyna Kij serdecznie dziękuje Uli Wolskiej za umożliwienie zwiedzania muzeum oraz przekazanie dzieciom wiele interesujących wiadomości. Podziękowania kieruje też do mamy Kacperka, Gabrieli Mindy za uczestnictwo w wycieczce i pomoc.

informator

    Archiwum

 

sens odpady

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Logo ARR w 1s

CAF w Urzędzie Gminy w Bliżynie

 

2014-10-07 MIR - Banner 300x250

Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej

umws ws baner sipws1

geoportal

wlodawa btn

 

obywatel sliderŚwiętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski